Řecká média zuří: Slávii výhru zařídil rozhodčí!

Sešívaní začali třetí předkolo Konferenční ligy domácí výhrou nad řeckým Panathinaikosem Atény 2:0, která jim dává před odvetou opravdu velké naděje na postup. V Aténách však cítí po zápase velkou křivdu, tamní média slavulují porážku především francouzského rozhodčího Ruddyho Buqueta.

„Nevypočitatelný sudí donutil Panathinaikos vracet se z Prahy s dvougólovým mankem a udělal pro klub z postupu do play off Konferenční ligy ´horu´,” píše například server kathimerini.gr s tím, že Panathinaikos si zasloužil při návratu do Evropy po pěti letech dopadnout lépe.

„Výsledek 2:0 dává jasný náskok Slavii, která potvrdila roli favorita. Pomohla jí k tomu ale do očí bijící chyba francouzského rozhodčího Bouqueta, která zcela změnila obraz hry,” uvádí dále server.

Naráží na vyloučení Palaciose, který dostal ve 39. minutě po pádu v šestnáctce Slavie druhou žlutou kartu za simulování a byl vyloučen.

„Palacios šel do protiútoku, byl atakován, upadl, ale ničeho se nedožadoval. K překvapení všech mu arbitr ukázal druhou žlutou kartu a vyloučil ho. Zelení byli od té doby neuvěřitelně podráždění, následkem čehož inkasovali ve druhé minutě nastavení první půle gól od Schranze a zkolabovali. Do té doby měli přitom tempo zápasu pod kontrolou,” dodává kathimerini.gr.

I server tovima.gr svaluje neúspěch Panathinaikosu především na rozhodčího. Vyloučení Palaciose označil za „vtip”.

„Sudí Rudy Bouquet měl rozhodující vliv na výsledek. Bez důvodu dal Palaciosovi druhou žlutou kartu a způsobil kolaps zelených,” píše tovima.gr. Klíčovou čtvrthodinu zápasu, během níž byli vyloučení hráči na obou stranách a padly i oba góly server popsal jako „noční můru pro Panathinaikos v Edenu.”

Zdroj: Sport.cz

Instagram did not return a 200.