28. 3. 2024

Real Madrid nečekaně ztratil a Barcelona vede La Ligu už o pět bodů!

Zdroj: Freepik

Fotbalisté Realu Madrid remizovali v 19. kole španělské ligy se San Sebastianem 0:0 a ztrácejí na vedoucí Barcelonu pět bodů.

Real Madrid čekal na domácím stadionu těžký soupeř v podobě San Sebastianu, který vyhrál posledních pět ligových utkání a je na třetím místě tabulky.

To potvrdil i průběh utkání, „Bílý balet“ se těžko dostával do šancí.

V prvním poločase měl dvě Vinícius, při první však nemířil přesně a druhá skončila na gólmanu Remirovi.

V druhé půli měli šance i hosté, Courtois musel zasáhnout proti střele japonského záložníka Kuby.

V 72. minutě přihrál Viníciusovi Benzema, brazilský útočník však ani napotřetí nedokázal gólmana Realu Sociedad překonat.

Atlético se do gólových příležitostí začalo dostávat až ve druhém dějství, Griezmannova individuální akce však brankou neskončila.

V 72. minutě se ke střele zpoza vápna odhodlal domácí Moreno a Oblak musel tečovaný pokus vyrazit.

O dvě minuty později padl jediný gól utkání. De Paul přihrávkou z vlastní půle poslal Saúla do úniku a zkušený španělský záložník zakončil přesně na přední tyč. K vítěznému gólu stačilo Saúlovi pouze deset minut na hřišti.

Kvůli zranění musel zápas Celty Vigo a Bilbaa vynechat hostující Iňaki Williams, čímž skončila jeho rekordní série.

Od dubna 2016 odehrál v nejvyšší španělské soutěži 251 utkání bez přerušení. Zastoupit se ho pokusil útočník Berenguer, jeho pokus v prvním i druhém poločase ale skončil na brankové konstrukci domácího týmu.

Jediný gól zápasu vstřelil v 71. minutě Aspas, který při protiútoku udržel na zádech obránce Viviana a přesně zakončil. Bilbao prohrálo třetí zápas za sebou a je osmé, Celta se posunula ze sestupových příček na šestnáctou pozici.

Od roku 2009 čekal Valladolid na výhru nad Valencií, v dnešním zápase o ní rozhodl v poslední minutě základní hrací doby kanadský útočník Larin.

Ten zužitkoval Machísův centr a střelou v pádu překonal Mamardašviliho. Valladolid zvítězil po pěti prohrách za sebou, ve kterých navíc nevstřelil ani jednu branku.

Španělská fotbalová liga – 19. kolo:

Valladolid – Valencie 1:0 (90. Larin), Pamplona – Atlético Madrid 0:1 (74. Saúl), Celta Vigo – Bilbao 1:0 (71. Aspas), Real Madrid – San Sebastian 0:0.