5. 5. 2024

Rams ovládli derby o Kalifornii a zahrají si doma Super Bowl!

Také druhé konferenční finále mezi domácími Los Angeles Rams a San Franciscem 49ers nabídlo velký zvrat v závěru!

Přitom Niners vstoupili do druhého poločasu lépe a přes nepodařený první drive po návratu z kabin zvýšili na konci třetí čtvrtiny náskok na 10 bodů a zdálo se, že fungující obrana je podrží.

Ta totiž předtím zastavila ještě před dostřelem field goalu soupeře i při čtvrtém downu, což potvrdilo i video po challenge hozené domácím trenérem a velmi dobrou výchozí pozici přetavil v touchdown závěrečný 16yardový catch tight enda George Kittlea.

Jenže vzápětí se právě obrana hostů začala postupně rozpadat a již po 3 a půl minutách to bylo znovu jen o 3 body, 11yardovým catchem zaznamenal druhý touchdown v zápase špičkový receiver Cooper Kupp.

San Franciscu se navíc úplně přestalo dařit v útoku, rychle přicházeli o míč a ačkoliv už svoji end zónu dokázalo ubránit, přesto obrana zbytečnými chybami včetně nepochopitelného úderu helmou na helmu dovolila domácím skórovat dvěma field goaly Matta Gaye dlouhými 40 a 30 yardů, kterými se Rams dostali podruhé v zápase do vedení.

Hostům zbývalo 109 sekund a měli ještě i jeden timeout, jenže v té chvíli si vzala slovo hvězdami nabitá obrana Los Angeles a nejen, že nedovolila soupeři žádný posun na hřišti, ale navíc ukončila utkání chycenou interception, postaral se o to po skvělé práci celé sestavy linebacker Travin Howard.

Rams tak poprvé po třech letech a šesti zápasech poráží odvěkého divizního rivala a postupují přes něj do Super Bowlu, do kterého se vrací po 3 letech a budou ho hrát na vlastním stadionu!