21. 2. 2024

PSG je blízko k získání hvězdy Spurs!

Kouč Pařížanů Mauricio Pochettino chce omladit svůj střed pole.

Příchod Antonia Conteho do Tottenhamu Hotspur příliš nepřispěl ke zlepšení formy Tanguyho Ndombeleho a italský trenér se francouzského záložníka téměř vzdal, takže Paris Saint-Germain má jasnou možnost dokončit jeho podpis.

Mauricio Pochettino přivedl bývalého zadáka Lyonu do Spurs, ale ještě v téže sezóně byl propuštěn. Nyní je velmi pravděpodobné opětovné setkání.

PSG se snaží posílit svůj tým, zejména se Pochettino snaží zlepšit úroveň kontroly nad hvězdným týmem, i když přetrvávají zvěsti, že ho na konci současné sezony nahradí Zinedine Zidane.

Sezonu 2021/22 bude vlastník klubu Nasser Al-Khelaifi považovat za úspěšnou pouze v případě, že tým vyhraje Ligu mistrů, a čas je velmi důležitý, protože je možné, že Kylian Mbappe v létě odejde zadarmo do Realu Madrid.

Pochettino chce, aby Ndombele dodal jeho záloze rovnováhu, přičemž jedním z hlavních problémů na Parc des Princes v této sezoně jsou přechody do defenzivy.

Problémy s Wijnaldumem

Příchod Giniho Wijnalduma měl takový problém zmírnit, Nizozemský reprezentant se však pod Argentincem těžko adaptuje na jeho fotbal.

„Nikdy nemluvím o hráčích z jiných klubů, PSG je stejně jako ostatní kluby otevřené různým možnostem, jak se pokusit o zlepšení,“ vysvětlil Pochettino novinářům.

„Myslím, že všechno je otevřené, do konce přestupového období zbývá ještě týden.“

Mezi Spurs a francouzským klubem probíhají jednání o zapůjčení francouzského záložníka, ačkoli se krátce hovořilo i o možné výměně za Leandra Paredese.

Tento plán se pařížskému klubu vůbec nelíbil, a proto je nyní třeba dále jednat o podmínkách výhradního zapůjčení Ndombeleho.

Pro Conteho by bylo úspěchem, kdyby se mu podařilo hráče posunout dál, a to zejména v době, kdy Ital zoufale potřebuje vlastní posily po nevýrazném výkonu proti Chelsea, v němž severolondýnský klub prohrál.

Zdroj: Marca.com