28. 11. 2023

PSG boj o svůj klenot nevzdá! Mbappé dostal nabídku, která se neodmítá…

Francouzský fotbalový klub Paris Saint-Germain nabídl svému útočníkovi Kylianu Mbappému novou smlouvu na 50 milionů eur ročně. Za svou věrnost klubu obdrží bonus ve výši 100 milionů.

Mbappého smlouva v hlavním městě Francie vyprší v červnu letošního roku a stále častěji se mluví o jeho přestupu do španělského velkoklubu Real Madrid.

Podle deníku Le Parisien PSG boj o svůj útočný klenot nevzdává. V zákulisí dělá vše pro to, aby prodloužila smlouvu se svým nejlepším hráčem, a nehodlá na tom nijak šetřit. Fotbalista v létě nereagoval na návrh, že si vydělá 45 milionů eur čistého ročně.

Nyní klub zvýšil nabídku na 50 milionů eur. Taková nabídka by ho přiblížila rekordu jeho spoluhráče Lionela Messiho z Argentiny. V roce 2017 mu byl nabídnut plat 74 milionů ročně. V té době bylo útočnému klenotu španělského klubu FC Barcelona 30 let a na svém kontě měl 5 Zlatých míčů a 4 vítězství v Evropském poháru.

Rekordní částkou by však byl podpisový bonus. Zatímco Argentinec dostal za podpis smlouvy „jen“ 78 milionů eur, Mbappé by přišel na 100 milionů eur.

Má to být také ukázka finanční síly „Les Parisiens“ před jejich největšími evropskými rivaly. Francouz se navíc se 113 góly vyrovnal Švédovi Zlatanu Ibrahimovicovi v historické tabulce střelců pařížského týmu.

V sobotním utkání 26. kola francouzské Ligue 1 vstřelil dva góly a pomohl svému týmu k vítězství nad AS Saint-Étienne (3:1). Mbappé by se v příští sezóně mohl snadno dostat do čela tabulky. Na prvním místě je Uruguayec Edinson Cavani, který za PSG nastřílel 200 gólů.

„V Paříži jsem šťastný, chci být nejlepším střelcem klubu a zanechat v lidech vzpomínky na sebe. Ale chci vyhrát Ligu mistrů a domácí ligu,“ řekl Mbappé klubové televizi, kterou citoval web deníku Marca.

Kromě peněz se zdůrazňuje, že i kdyby Mbappé v PSG zůstal, bylo by to maximálně na dva roky a pak by jako pětadvacetiletý mohl definitivně přestoupit.