20. 4. 2024

První gól na MS, Jiříčkova senzace pokračuje!

Zdroj: Freepik

David Jiříček přispěl jedním gólem k výhře českého národnímu týmu 5:1 nad Velkou Británií v prvním utkání letošního hokejového mistrovství světa.

Hned při první příležitosti se tak stal nejmladším obráncem, který se v dresu české reprezentace dokázal gólově prosadit na šampionátu.

Jiříček je poměrně překvapivým jménem na soupisce českého týmu, když uvážíme, že ještě na přelomu roku se zdálo, že prožívá velice smolnou sezonu.

Hned v úvodním klání nedohraného mistrovství světa dvacítek si totiž poranil koleno a musel na operaci, která ukončila jeho působení v tomto ročníku extraligy.

Jiříček se vrátil až v dubnu v dresu české reprezentace, s níž měl spíše sbírat zkušenosti, než bojovat o účast na mistrovství světa.

Svými výkony na závěrečných podnicích Euro Hockey Tour v Ostravě a Stockholmu si však vybojoval místo v konečné nominaci na šampionát.

A hned v prvním klání odehrál 13 minut a 41 vteřin, dostal se ke dvěma střelám z nichž jedna skončila v síti.

V prvních střídáních sice nadějný zadák udělal z důvodu nervozity několik chybných pasů, ale poté se rozehrál a zkraje třetí třetiny poslal český tým do vedení 3:0.

Během přesilové hry po nahrávce Romana Červenky se napřáhl a dělovkou propálil brankáře Bena Bownse. „Dá se říct, že hraje jako ofenzivní obránce. Měl by přesilovky hrát, řídit je…“ vidí Jiříčkovu roli Radek Duda.