28. 9. 2023

Procházka o možném přesunu do těžké váhy!

Český samuraj Jiří Procházka prohlásil, že v budoucnu možná zváží přechod do těžké váhy, ale zatím se soustředí na zápasení v kategorii do 205 liber.

Procházka vstoupil do UFC v roce 2020 impozantním způsobem když knokautoval bývalého uchazeče o titul Volkana Oezdemira. Následoval jeden z nejlepších KO roku 2021, když brutálním spinningovým loktem poslal k zemi Dominicka Reyese, rovněž bývalého vyzyvatele.

Procházka se nyní chystá bojovat o titul polotěžké váhy, když se v květnu utká se současným šampionem Gloverem Teixeirou.

V nedávném rozhovoru s Jamesem Lynchem ze Sportskseeda MMA Prochazka hovořil o možnostech přesunu do vyšší váhy v blízké budoucnosti: „Možná ano. Ale teď se cítím v nejlepší kondici, když mám osmadevadesát kilogramů v přípravném režimu. Takže si to chci udržet už teď. Možná později budu větší… Tak uvidíme. Teď jsem rád, že jsem ve své váze, ve své polotěžké váze, ve své kategorii.“

Nedávno bylo potvrzeno, že Jiří Procházka bude bojovat o titul UFC v lehké váze, což bude jeho teprve třetí zápas za tuto organizaci. Utká se s veteránem UFC Gloverem Teixierou, který si titul vybojoval na UFC 267 proti Blachowiczovi.