30. 11. 2023

Proč chce Hakimi po roce opustit PSG? Tohle je důvod!

Sezona 2021/22 se pro Paris Saint-Germain pravděpodobně zapíše jako neúspěšná, i kdyby se klubu podařilo získat titul v Ligue 1.

Prostředí ve francouzském klubu není v současné době pozitivní a v létě by kvůli tomu mohly přijít i výrazné změny.

Tyto změny by se mohly týkat Achrafa Hakimiho. Ten byl jednou z mála hvězdných posil, za kterou PSG v létě 2021 skutečně zaplatilo přestupovou částku, když Interu vyplatilo přibližně 67 milionů eur, ale tento obránce by mohl být připraven opustit Parc des Princes už po jedné sezoně.

Podle francouzského novináře Daniela Riola, který hovořil pro RMC Sport, Hakimi „vyšiluje“, nemá dobrou pozici v kabině a chce klub opustit, přičemž jihoameričtí spoluhráči v šatně s ním prý už ani nemluví.

Forma třiadvacetiletého Maročana sice v této sezoně stoupá a klesá, ale je to jeden z mladších hráčů v týmu a jeden z hráčů budoucnosti.

PSG ho jistě nebude chtít pustit, zvláště tak brzy po příchodu, a mohlo by ho donutit zůstat, protože má smlouvu do roku 2026.

O tom, že odejít z PSG je snazší, než se říká, se v minulosti přesvědčili i jiní hráči.

Změna trenéra by mohla Hakimiho přesvědčit.

Předpokládá se, že Hakimiho frustrace z velké části pramení ze způsobu, jakým je využíván pod Mauriciem Pochettinem.

V létě by však mohla přijít změna trenéra, která by mohla Hakimiho přesvědčit, aby zůstal a do sezony 2022/23 nastoupil s novým myšlením.

V opačném případě, a pokud by PSG souhlasilo s prodejem, by se o tohoto útočně laděného hráče, který ukázal záblesky geniality v Realu Madrid, Borussii Dortmund, Interu a PSG, zajímalo hned několik klubů.

Surový talent v něm je, a to znamená, že jeho hodnota je stále vysoká. Rozhodně patří mezi pět nejlepších pravých beků současnosti.