30. 11. 2023

Přijde Sparta o Hancka? Laso mu opět hází slavný nizozemský klub!

Zdroj: Depositphotos

Hned na začátek nové ligové sezony bude muset pražská Sparta dost možná řešit další nepříjemnost. Po vyřazení z evropských pohárů a domácí prohře s Libercem je podle nizozemských médií na odchodu její klíčový stoper Dávid Hancko.

Novým působištěm slovenského zadáka by se měl stát Feyenoord Rotterdam.

Klub z přístavního města se totiž připravuje na odchod obranné opory Marcose Senesiho do anglického Bournemouthu, a právě získané peníze z tohoto obchodu má vynaložit na příchod slovenského reprezentanta.

„Feyenoord má vřelé vazby s Tomášem Rosickým, sportovním ředitelem Sparty Praha. Podle nejnovějších informací se Feyenoord zajímá o obránce Dávida Hancka,“ hlásí dobře informované nizozemské médium.

Za přestup Senesiho do Premier League by měl Feynoord inkasovat 12 milionů liber (necelých 350 milionů korun), které prý chce okamžitě investovat do vyztužení defenzivy. Pětadvacetiletý Hancko je priorita číslo jedna.

Pro Spartu by odchod lídra obrany znamenal citelnou ztrátu. Přes to, byl to právě Hancko kdo svoji minelou způsobil vyřazení Sparty z evropských pohárů.

Pro sparťanského fanouška by tedy bylo velmi hořké, pokud by hlavní důvod Hanckova odchodu byla touha zahrát si právě poháry na evropské scéně.