31. 3. 2023

Prezident UFC o odchodu Francise: nechtěl riskovat se zápasem s Jonesem!

Zdroj: Depositphotos

Včera ráno obletěla svět smíšených bojových umění překvapivá zpráva. Jeden ze šampionů, Francis Ngannou, opustil špičkovou organizaci UFC.

Kamerunec se tak rozhodl navzdory několika nabídkám vedení na prodloužení smlouvy.

Nejvyšší nabídka v historii

Informaci, že Ngannou opouští váhovou kategorii do 120 kilogramů, potvrdil prezident UFC Dana White v neděli po turnaji UFC.

Kromě odchodu Ngannoua oznámil White také nový titulový zápas, který by měl rozhodnout o novém šampionovi již na začátku března.

Cyril Gane a Jon Jones se utkají na UFC 285.

White se vyjádřil smířlivě k neobvyklé situaci, kdy šampion neprodloužil smlouvu s první organizací.

Šéf UFC tvrdí, že v případě kladné odpovědi by se Ngannou stal nejlépe placeným zápasníkem v historii těžké váhy.

„Nabídli jsme mu nejvyšší částku, jakou jsme kdy v historii organizace v těžké váze dali. (Dali bychom mu mnohem) víc než Lesnarovi, víc než komukoli jinému, ale on se rozhodl odmítnout. Dospěli jsme k tomu, že pokud tu nechce být, nemusí tu být.

Myslím, že Francis je v pozici, kdy nechce příliš riskovat. Cítí, že je pro něj lepší bojovat se slabšími soupeři a vydělat více peněz. Proto jsme ho nechali jít.

Nemyslím si, že by chtěl ještě více riskovat, když jde proti Jonesovi, nejlepšímu bojovníkovi všech dob. To je v pořádku, ale tady (v UFC) proti sobě stojí jen ti nejlepší,“ řekl.

V neposlední řadě White dodal svůj osobní názor, že se mělo jednat o odchod Ngannoua za lepšími penězi a zápasy s méně náročnými soupeři.

„Ať už se rozhodne jakkoli, byla to skvělá jízda, dokud tu s námi byl. Přeji mu, aby se mu dařilo, všechno je v pořádku,“ dodal.

Instagram did not return a 200.