22. 6. 2024

Preview Villarreal vs Juventus: Potopí doma Žlutá ponorka Starou dámu?

Osmifinálový los Ligy mistrů proti sobě svedl vítěze Evropské ligy španělský Villarreal a dlouholetého vládce italské ligy Juventus Turín, který ale poslední sezony tápe. Využije „Žlutá ponorka“ domácího prostředí a potopí „Starou dámu“ ?

Zprávy z Villarrealu:

Poprvé od sezony 2008/09 se Villarreal probojoval do vyřazovací fáze Ligy mistrů (LM) a bylo to ve velkém stylu, když ovládl základní skupinu (3-1-2).

Obě porážky přišly v duelech s Manchesterem United, který má lepší koeficient, stejně jako dvojnásobný vítěz soutěže Juventus. Ve Španělsku si tak budou muset dát pozor na přehnaná očekávání.

V posledním domácím ligovém duelu remizovala Žlutá ponorka s vedoucím Realem Madrid 0:0, což by jí do nadcházejícího zápasu měl dodat potřebné sebevědomí. Na vlastní půdě se úřadující šampion Evropské ligy může pochlubit vynikající formou, když zde nepadl šestkrát v řadě (4-2-0).

Španělům bude scházet zejména zraněný střelec Gerard Moreno. Otazník visí nad startem záložníka Etienne Capoueho.

Zprávy z Juventusu:

Juventus v play off milionářské soutěže nechybí poosmé v řadě, přičemž ve dvou ročnících došel až do finále. Jako pravý zástupce italské školy se v základní skupině mohl pochlubit perfektní defenzivou, která čtyřikrát udržela čisté konto (5-0-1), a v obou venkovních triumfech ovládl statistiku držení míče.

Turínští v posledních týdnech výrazně přidali. Od poloviny listopadu na cizích hřištích ani jednou nepadli (4-3-0). Třikrát zvítězili 2:0, přičemž vždy vyhráli v obou poločasech.

Stará dáma nemusí mít z cesty do Španělska obavy, protože na Pyrenejském poloostrově triumfovala ve třech z předchozích pěti střetů. Že by ale bylo vše růžové, to zase ne. Bianconeri totiž v této fázi LM padli venku třikrát po sobě.

Trápí je i poměrně početná marodka na které jsou ofenzivní opory jako Federico Chiesa, Paulo Dybala nebo záložník Lucas Pellegrini. Nejistý je také start stoperské dvojice Bonucci – Chiellini. Oba parťáci laborují se zraněnými lýtky.

Vzájemná historie:

Villarreal a Juventus na sebe v evropských pohárech narazí vůbec poprvé. V tomto tisíciletá spolu sehráli pouze jeden přátelský zápas v srpnu roku 2009.