15. 6. 2024

Preview PSG vs Real Madrid: Bitva gigantů bez největších hvězd?

Už v osmifinále Ligy mistrů vypadne jeden z velkých favoritů na celkové prvenství. Jestli to bude Paris Saint-Germain nebo madridský Real se po zítřejším utkání ještě nedozvíme, ale duel v Parku princů mnohé napoví. Budou však moct oba giganti nasadit svoje největší hvězdy?

Zprávy z PSG:

Fotbalisté z hlavního města Francie by konečně poprvé v historii chtěli ovládnout nejprestižnější klubovou soutěž světa. Konfrontace s třináctinásobnými šampiony Champions League jim v tomto ohledu může dost napovědět.

PSG trůní na vrchu tabulky francouzské Ligue 1. K dobré náladě přispěla i páteční vydřená výhra doma proti Rennes. Celkově se týmu na domácím stadionu velmi daří. Poslední, kdo dokázal Pařížany doma porazit byl na jaře Manchester City v úvodním semifinále LM.

Zápas bude pikantní pro celou řadu hráčů. Jedním z nich je i Lionel Messi, který se Bílému baletu postaví po šestačtyřicáté, ale poprvé na sobě nebude mít dres Barcelony.

Bývalý kapitán Realu Madrid, Sergio Ramos, proti svému klubu zranění nenastoupí. Laboruje se zraněným lýtkem a je otázka, zda se dá do kupy pro březnovou odvetu.

To ofenzivní mág Neymar, kterého sužují problémy s kotníkem, by dle posledních zpráv mohl do utkání zasáhnout.

Zprávy z Realu:

Stejně jako PSG, i Real se vyhřívá na první příčce ligové tabulky. Na poslední mač ale nemá nejlepší vzpomínky, protože s Villarrealem bral jen bod za bezbrankovou remízu.

I kvůli tomu z posledních čtyř soutěžních střetnutí ovládli hráči Bílého baletu jediné (1-2-1) a jejich výborná forma z před pár měsíců je minulostí.

Kromě úpadku formy trápí Real i absence nejlepšího střelce Karima Benzemy. Ten je na marodce od konce ledna. Do hlavního města Francie s týmem sice odletěl, jeho poraněné stehno se však hojí pomaleji, než v klubu čekali.

Vzájemná historie:

Na poslední návštěvu Parku princů nemá Real dobré vzpomínky. V září 2019 tam totiž schytal v rámci základní skupiny LM debakl poměrem 3:0.

Mnohem raději Los Blancos vzpomínají na osmifinálový dvojzápas z jara 2018. V době, kdy v klubu zářil Cristano Ronaldo, dokázali Pařížany porazit doma i venku a nakonec celou soutěž opanovali.