27. 4. 2024

Potupa na Anfield Road? Jak si Sparta odvezla z Liverpoolu historický debakl!

Fotbalisté Sparty nezvládli na jaře 2024 odvetu osmifinále Evropské ligy a s Liverpoolem prohráli 1:6. Půltucet gólů v evropských pohárech inkasovali po předlouhých 54 letech.

Pražané prožili na Anfield Road mimořádně nepovedený začátek a ve 14. minutě už prohrávali 0:4. Během šesti minut a 55 sekund se prosadili Darwin Núňez, Bobby Clark, Muhammad Salah a Cody Gakpo.

V závěru úvodního dějství snížil Veljko Birmančevič, ale po změně stran přidali další branky domácích Dominik Szoboszlai a opět Gakpo.

Sestřih utkání 👇

Šest gólů obdržela Sparta v evropských pohárech poprvé od prosince 1970, kdy na hřišti jiného anglického celku Leedsu prohrála ve Veletržním poháru (předchůdce Poháru UEFA) 0:6.

„Čelili jsme prvotřídnímu týmu. Liverpool si zaslouží velké uznání za to, jak dvojzápas odehrál a jak k němu přistoupil, disponují ryzí kvalitou. Mrzí mě individuální chyby jak v prvním zápase, tak i v úvodních 20 minutách toho dnešního,“ sypal ze sebe dánský trenér Sparty Brian Priske na tiskové konferenci.

Jeho protějšek na lavičce Liverpoolu Jürgen Klopp, který po sezoně na vlastní žádost v klubu po devíti letech skončí, navzdory jednoznačnému výsledku z Letné překvapivě postavil téměř nejsilnější sestavu.