29. 1. 2023

Posílí rozjetý Dallas? TOP 4 jména, která by mohla dorazit do Texasu!

Dallas Stars mají vzestupnou tendenci. Zpráva uvnitř klubu naznačují, že jsou připraveni pokračovat v boji o Stanley Cup. Potřebují však vyztužit kádr.

Dallas Stars mají za sebou dobrý start do letošní sezóny.

V čele s mladými talenty, jako jsou Jason Robertson, Miro Heiskanen, Jake Oettinger a nedávno znovu podepsaný Roope Hintz, se s 30 body drží v prosinci na čele Centrální divize.

Daří se jim, ale zdá se, že je co zlepšovat.

V úterý Darren Dreger z TSN uvedl, že se poohlížejí po „luxusním zboží“, jako je křídlo do první šestky, které by bruslilo vedle Tylera Seguina a Masona Marchmenta ve druhé lajně.

GM Jim Nill s tímto krokem pravděpodobně nespěchá.

Dosavadní solidní výkony jeho klubu mu dávají čas na zhodnocení situace na trhu s výměnnými produkty.

Pokud se jeho klub nezačne v příštím měsíci propadat v tabulce, může Nill s řešením této potřeby počkat až do uzávěrky přestupů 3. března.

Cap Friendly uvádí, že Stars mají k dispozici 3,475 milionu dolarů v předpokládaném stropu pro výměnu. Nill by mohl uvolnit více, pokud najde zájemce o brankáře Antona Chudobina (3,33 milionu dolarů), který je v současné době zakopán v nižší soutěži.

Změna prostředí by se mohla hodit i křídelníkovi Denisi Gurianovi (2,9 milionu dolarů), který se potýká s problémy.

Nill se pravděpodobně zaměří na kluby, které nemají v kádru volné hráče, kteří již nezapadají do jejich dlouhodobých plánů.

Největším jménem by mohl být Patrick Kane z Chicaga Blackhawks, pokud se vzdá klauzule o zákazu přestupu a Blackhawks budou souhlasit s ponecháním poloviny jeho zbývajícího cap hitu ve výši 10,5 milionu dolarů.

I tak by požadovaná cena mohla být poměrně vysoká.

Mezi cenově dostupnější možnosti by mohli patřit například Max Domi, rovněž z Chicago Blackhawks.

Domi v této sezóně působil v Chicagu jako centr číslo 1, než byl přesunut zpět do druhé formace.

Ve 22 zápasech nasbíral úctyhodných 16 bodů, což je ještě lepší, když uvážíme, že jeho cap hit činí při roční smlouvě pouze 3 miliony dolarů.

Pokud se Columbus rozhodne do uzávěrky výměn přijmout své místo v tabulce a získat nějaká aktiva, mohl by být 33letý Gustav Nyquist slušnou posilou.

V posledním roce své čtyřleté smlouvy s cap hitem 5,5 milionu dolarů má na kontě 10 bodů v 21 zápasech.

Osmadvacetiletý Sean Monahan zaznamenal po výměně z Calgary Flames do Montrealu v minulé sezóně malé oživení a ve 22 zápasech nasbíral 14 bodů.

Je v posledním roce sedmileté smlouvy s cap hitem 6,375 milionu dolarů, ale je na seznamu 10 týmů, které ho nesmí vyměnit.

Instagram did not return a 200.