Poločas super, pak selhání. Jsem strašně zklamaný, lituje Svědík!

Během druhé půle převážně seděl na lavičce a přemýšlel, co změnit. Trenér Slovácka Martin Svědík přiznal, že ho ztracené poločasové vedení 2:0 v duelu Konferenční ligy proti Partizanu Bělehrad, navíc proti oslabenému soupeři, strašně zklamalo.

Tým z Uherského Hradiště vstoupil do Evropské konferenční ligy remízou s Partizanem Bělehrad 3:3.

V 19. minutě vedli domácí hráči už 2:0 po brankách Jana Kalabišky, soupeře navíc oslabil vyloučený Kristijan Belič, ale ani tuto výhodu nováček na evropské pohárové scéně nevyužil.

I v deseti dokázal srbský celek v úvodu druhé půle srovnat brankami Fousseina Diabatého, třetí gól přidal kapverdský reprezentant Ricardo Gomes. Remízu zachránil v 83. minutě Libor Kozák.

„Kdybychom dali na 3:0, bylo by po zápase. Šance jsme měli. Po přestávce jsme chtěli hrát ještě více aktivně,” prozradil Svědík, s jakými plány šlo Slovácko z kabin zpět na hřiště.

Jenže v 62. minutě, po dvou trefách křídelníka Diabateho a zásahu útočníka Gomese, už svítil na výsledkové tabuli stav 2:3.

Pochválil bych nás za první poločas, ten byl super. Dále také za to, že jsme skóre nakonec dotáhli. Jenže druhou část jsme jako tým selhali všichni. Po průběhu utkání jsem strašně zklamný,” zhodnotil kouč a připomněl teč Libora Kozáka, kterou zkušený útočník v 83. minutě srovnal na konečných 3:3.

Svědík byl v prvních 45 minutách velmi aktivní, po pauze ho ale diváci sedící za střídačkou prakticky neviděli.

„Seděl jsem a přemýšlel, co s tím udělat. V atmosféře na stadionu bylo velmi těžké dávat pokyny,” ocenil více než sedmitisícovou kulisu.

Slovácko tak bere do základní skupiny D, kde jsou ještě německý Kolín nad Rýnem a francouzský celek z Nice, první bod.

„Nevím, co to momentálně pro další vývoj znamená. Zatím asi nic, pro nás jsou to po průběhu utkání dva ztracené body. Ne s ohledem na tabulku, ale i určitou prestiž,” nastínil Svědík.

Instagram did not return a 200.