28. 11. 2023

Piqué označil nejhoršího prezidenta Barcelony! Na koho ukázal?

Španělský obránce Gerard Piqué přiznal, že Josep Maria Bartomeu byl pro něj tím nejhorším prezidentem Barcelony, se kterým se během své bohaté kariéry setkal. Proč?

Bartomeua nahradil na postu prezidenta Joan Laporta, jehož doběhli všechny přešlapy a nesprávné rozhodnutí jeho předchůdce. 

Slavný velkoklub se dostal za poslední rok do obrovských finančních problémů, kvůli kterým se musel vzdát několika velkých hvězd týmu jako Lionela Messiho, Luisa Suáreze, či Antoina Griezmanna. Zmíněný Bartomeu je zároveň vyšetřován z korupčních podvodů. Dopady jeho špatného hospodaření budou řešeny roky.

„Nemůžu říct jestli je nejhorším prezidentem Barcelony, ale z období, které jsem zde prožil je určitě ten nejhorší. My všichni jsme vinni. Pravda je, že Barcelona se dostala tam, kde ji žádní Katalánci vidět nechtěli. Doufám a věřím, že dalších pět zda deset let bude pro Barcelonu velmi dobrých, „ narážel Piqué k mnoha změnám v klubu, které nový prezident Laporte a manažer Ronald Koeman během tohoto léta započali.

Barceloně se po odchodu Messiho a Griezmanna podařilo snížit obrovské finanční náklady na platy hráčů a v aktuální sezoně se Blaugranas pokusí o přestavbu týmu s mladíky.