27. 4. 2024

Pět gólů za devět minut? Jak Lewandowski sestřelil Wolfsburg!

Na hřiště Allianz Areny se polský útočník Robert Lewandowski dostal až po přestávce. Bylo září roku 2015 a jeho úkol zvrátit nepříznivý stav, protože Wolfsburg po prvním poločase vedl nad Bayernem 1:0.

A úkol splnil vrchovatě…

Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov vstřelil pět gólů během devíti minut. Což je rekord soutěže.

„Sám sebe jsem se ptal, jestli je to možné,“ smál se polský útočník po výhře 5:1 nad Wolfsburgem.

„Bylo to bláznivých pár minut. Jsem samozřejmě strašně šťastný, je to pěkný příběh pro mě i pro celý Bayern Mnichov,“ culil se Lewandowski.

„Když jsem vyrovnal na jedna jedna, tak jsem si říkal, že potřebujeme ještě jeden gól k vítězství. Když jsem dal na dva jedna, bral jsem to tak, že se to prostě stalo. No a po páté trefě jsem se sám sebe ptal, jestli je to vůbec možné,“ prohlásil Lewandowski.

Na hřiště se dostal až po přestávce. Měl zvrátit nepříznivý stav, protože Wolfsburg po prvním poločase vedl 1:0. A úkol splnil vrchovatě…

51. minuta. Levačkou dorazil míč do odkryté brány a otevřel svůj bohatý střelecký účet.

52. minuta. Z přibližně dvaceti metrů dostal Bayern Mnichov přízemní střelou k tyči do vedení.

55. minuta. Tři střely během chvilky. První končí na tyči, druhou vyráží brankář a až další dorážka letí do brány. Hattrick.

57. minuta. Nechytatelná a tvrdá rána pod břevno. Mnichovský trenér Pep Guardiola se chytil za hlavu a v obličeji měl nevěřícný výraz: „Nic takového jsem v životě nezažil.“

60. minuta. To nejlepší na konec. Lewandowski vyskočil do vzduchu, švihl nohou a parádně se položil do centru z pravé strany. Dokonal velké pětigólové představení, které trvalo přesně 8 minut a 58 sekund.

„Věřil jsem, že můžu dát dva góly. Ale pět? To je neuvěřitelné,“ prohlásil Lewandowski, který si ze zápasu odnesl míč podepsaný všemi spoluhráči.