30. 11. 2023

Pedri pěje chválu na Dembélého: Bláznivý hráč!

Budoucnost Ousmaneho Dembeleho v Barceloně zůstává nejistá, ale jeho spoluhráč Pedri doufá, že Francouz na Camp Nou prodlouží smlouvu.

V posledních týdnech se kolem křídelníka objevily vazby na Paris Saint-Germain, a tak se dostal do své pravděpodobně nejlepší formy za celou dobu, co je hráčem Barcelony.

„Mám s ním velmi dobrý vztah a je to bláznivý hráč,“ řekl Pedri listu La Vanguardia. „Hodně mě překvapil.

„Nevíte, jestli půjde doleva nebo doprava, jde si, kam chce, a je radost ho mít. Občas s ním žertuji o jeho budoucnosti, ale je to rozhodnutí, které musí udělat sám.“

Po příchodu Xaviho Hernandeze na Camp Nou se Blaugrana výrazně zlepšila a Kanárci si život pod bývalým záložníkem užívají.

„Je to trenér, který nám dodává jistotu v každém kroku, protože velmi dobře ví, co chce s týmem dělat, a hráči mu dokonale rozumí,“ řekl Pedri.

„Víme, že musíme být schopni kontrolovat hru prostřednictvím držení míče, a na tom on trvá nejvíce.“

Barcelona se stále veze na pozitivní vlně po jednoznačném vítězství 4:0 v posledním Clasicu nad Realem Madrid na Estadio Santiago Bernabeu, z něhož je Pedri stále nadšený.

„Nikdy na to nezapomenu kvůli tomu, jak jsme hráli,“ řekl Pedri. „Jeli jsme tam s velkou touhou udělat dobrý výsledek a odjížděli jsme velmi šťastní, protože to dopadlo tak, jak jsme chtěli, ale takový výsledek jsme nečekali.“

Navzdory finančním omezením, která jsou na Barcelonu uvalena, se v poslední době spekuluje o tom, že by se Lionel Messi mohl v létě vrátit z Paris Saint-Germain, který byl loni nucen klub opustit.