19. 4. 2024

Pastrňák s Krejčím si v NHL připsali dva body, skórovali Kaut, Zadina a Hronek!

David Pastrňák a David Krejčí přispěli v NHL shodně gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 6:5 na ledě Seattlu.

Vítězství podpořil asistencí i Pavel Zacha. Martin Kaut skóroval poprvé od výměny z Colorada do San Jose. Gólem, na který mu přihrál Tomáš Hertl, jen zmírnil porážku 2:6 s Nashvillem.

Na výhře Detroitu 4:1 nad New Yorkem Rangers se jednou trefou podíleli Filip Zadina a Filip Hronek, jemuž asistoval Dominik Kubalík.

New Jersey zdolalo Los Angeles 4:3 v prodloužení i díky 19 zákrokům Vítka Vaněčka, který si připsal navíc asistenci u vítězné branky. Druhý den po sobě chytal Daniel Vladař a zastavil 25 střel Vegas, ale nezabránil porážce Calgary 3:4 v prodloužení.

Boston prohrával 0:1 a 1:2, ale vyrovnal po akcích českých hráčů. Po přihrávkách Pastrňáka a Zachy se nejdříve prosadil ve 12. minutě z levého kruhu Krejčí. Na začátku druhé třetiny udeřil Pastrňák po elegantním sólu. Nejproduktivnější český hráč v soutěži převzal na červené čáře u levého mantinelu puk od Krejčího a zajel do útočného pásma, kde oklamal kličkou Adama Larssona. Povedeným manévrem se dostal před branku a celý průnik zakončil 42. gólem v sezoně.

Boston ještě v prostřední třetině vedl trefami Brada Marchanda a Patrice Bergerona 3:2 a 4:3. Seattle ale vždy brzy kontroval a v 56. minutě jej přiblížil Jaden Schwartz k výhře trefou na 5:4. Za 29 sekund ale vyrovnal Branden Carlo a v čase 58:22 rozhodl Jake DeBrusk o výhře lídra NHL.

Kaut, který nastoupil za San Jose podruhé, se radoval z druhého gólu v sezoně v úvodu třetí třetiny. Hertl zatáhl puk do útočného pásma, přihrál svému krajanovi na pravou stranu, který střelou k bližší tyči snížil na 2:4. Nashville ale žádné drama nepřipustil. Jeho výhru řídili dvougóloví střelci Mikael Granlund a Nino Niederreiter.

Zadina rychle odpověděl na vyrovnávací branku Rangers a upravil ve 28. minutě svým druhým gólem v sezoně na 2:1. Český útočník, jehož minule nahradil v sestavě Jakub Vrána, překonal Jaroslava Haláka střelou z levého kruhu nad lapačku. Hronek přidal na začátku poslední třetiny čtvrtý gól týmu, když se prosadil v přesilové hře střelou zápěstím od modré čáry.

New Jersey prohrávalo po úvodní třetině 0:2 a ještě v poslední minutě 2:3. Při risku bez gólmana ale Jack Hughes poslal zápas do prodloužení, které rozhodl svou druhou trefou v zápase Dawson Mercer. Vaněček si připsal asistenci za přihrávku Dougiemu Hamiltonovi, který s Mercerem vyšachoval obranu Los Angeles.

Vladař o den dříve vychytal výhru 6:3 na ledě Arizony a ve Vegas držel čisté konto až do 35. minuty, v níž ho překonal v přesilové hře Jack Eichel z levého kruhu a snížil na 1:2. Calgary odskočilo ještě v prostřední třetině do dvougólového trháku, ale domácí zápas otočili. Kontaktní gól dal z rychlého protiútoku Zach Whitecloud, po závaru před brankou vyrovnal William Carrier a prodloužení ukončil z dorážky Alex Pietrangelo.

Výsledky NHL:

Columbus – Minnesota 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 4. Duhaime, 9. Kaprizov. Střely na branku: 30:25. Diváci: 17.997. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Fleury (oba Minnesota), 3. Korpisalo (Columbus).

Detroit – NY Rangers 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 16. Copp, 29. Zadina, 39. Rasmussen, 45. Hronek (Kubalík) – 27. Trocheck. Střely na branku: 23:31. Diváci: 19.116. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. Husso, 3. Rasmussen (všichni Detroit).

New Jersey – Los Angeles 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Branky: 43. a 63. Mercer (na druhou Vaněček), 37. Tatar, 60. Hischier – 8. Kopitar, 12. Arvidsson, 56. Durzi. Střely na branku: 32:22. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval tři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Diváci: 15.397. Hvězdy zápasu: 1. Mercer, 2. Tatar, 3. Hischier (všichni New Jersey).

Pittsburgh – Edmonton 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)

Branky: 2. a 59. Letang – 14. a 57. McDavid, 18. Draisaitl, 27. Yamamoto, 28. Shore, 36. Foegele, 39. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 24:44. Diváci: 18.400. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Letang (Pittsburgh).

Tampa Bay – Buffalo 5:6 v prodl. (1:1, 1:3, 3:1 – 0:1)

Branky: 3. Stamkos, 33. Hedman, 46. Point, 49. Cirelli, 55. Colton – 30., 33. a 47. Tage Thompson, 12. Girgensons, 34. Quinn, 62. Ljubuškin. Střely na branku: 41:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson (Buffalo), 2. Point (Tampa Bay), 3. Dahlin (Buffalo).

Washington – Anaheim 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 12. Oshie, 30. Jensen – 28. Lundeström, 30. Terry, 43. Silfverberg, 59. Grant. Střely na branku: 43:21. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. Oshie (Washington).

St. Louis – Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Branky. 16. Toropčenko, 27. Tucker – 50. J.T. Miller, 60. Kuzmenko, 65. E. Pettersson. Střely na branku: 22:41. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. E. Petterson, 2. J.T. Miller (oba Vancouver), 3. Binnington (St. Louis).

Vegas – Calgary 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)

Branky: 35. Eichel, 46. Whitecloud, 53. Carrier, 61. Pietrangelo – 14. Pelletier, 22. Huberdeau, 37. Backlund. Střely na branku: 29:28. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Diváci: 17.609. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Carrier, 3. Whitecloud (všichni Vegas).

Seattle – Boston 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

Branky: 1. Beniers, 22. Dunn, 30. Oleksiak, 39. Gourde, 56. Schwartz – 12. Krejčí (ZachaPastrňák), 23. Pastrňák (Krejčí), 29. Marchand, 38. Bergeron, 57. Carlo, 59. DeBrusk. Střely na branku: 41:33. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron (Boston), 2. Beniers, 3. Gourde (oba Seattle).

San Jose – Nashville 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Branky: 29. Sturm, 41. Kaut (Hertl) – 7. a 51. Niederreiter, 22. a 34. Granlund, 40. Trenin, 54. Novak. Střely na branku: 24:31. Diváci: 11.320. Hvězdy zápasu: 1. Granlund, 2. Duchene, 3. Tomasino (všichni Nashville).

2.Winnipeg5835122181:15071
3.Minnesota5832521171:16269