20. 4. 2024

Pastrňák čtyřmi body řídil výhru Bostonu, Bruins překonali bodový rekord!

David Pastrňák čtyřmi body za gól a tři asistence řídil výhru Bostonu 4:2 nad Montrealem a v tabulce ligové produktivity se posunul na třetí místo.

Na výhře Bruins se podílel také dvoubodový David Krejčí a jednu asistenci zaznamenal Pavel Zacha.

První branku po operaci třísel dal Ondřej Palát, jenž pomohl New Jersey k výhře nad Vegas 3:2 v prodloužení.

Jeden gól ve vzájemném zápase připravili Filip Hronek a Tomáš Hertl.

Spokojenější byl po utkání obránce Hronek, jehož Detroit zdolal San Jose 3:2 v prodloužení.

Boston v Montrealu od poloviny zápasu prohrával, zásluhou skvělého Pastrňáka ale zápas otočil a jako první celek v historii NHL dosáhl na osmdesátibodovou hranici.již ve 47. zápase.

Bruins tak překonali rekord, který držely týmy Montrealu (1943/1944) a Philadelphie (1979/1980). Oba celky dosáhly na 80 bodů o dva duely později.

Pastrňák svůj třetí čtyřbodový večer v ročníku odstartoval ve 35. minutě, kdy našel Taylora Halla, jenž srovnal na 1:1.

Zbylé tři body si schoval do třetí třetiny, ve které nejprve společně se Zachou připravili trefu pro Krejčího a v závěru se podílel na vítězné brance Patrice Bergerona.

Svého 37. gólu v sezoně se dočkal 49 sekund před koncem základní hrací doby a uzavřel skóre na konečných 4:2.

Havířovský rodák v posledních pěti zápasech získal 10 bodů (4+6) a upevnil si pozici druhého nejlepšího střelce NHL. Na vedoucího Connora McDavida ztrácí tři přesné zásahy.

Palát ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu New Jersey s Vegas a v sezoně poznamenané zraněním vstřelil svůj čtvrtý gól. Golden Knights skóre otočili pro dva body si ale nedošli.

Hlavní podíl na vítězství Devils měl Dougie Hamilton, který v 59. minutě zařídil prodloužení a v něm v přesilové hře rozhodl.

Brankář Vítek Vaněček pomohl Devils k výhře 28 zákroky a protáhl svou osobní vítěznou sérii na osm zápasů.

Ke spolehlivému výkonu přidal také asistenci u rozhodující Hamiltonovy trefy a zaznamenal druhý kanadský bod v NHL.

Detroit na vlastním ledě zdolal San Jose 3:2 v prodloužení a vyhrál druhý z posledních třech zápasů.

Hronek se podílel na první brance zápasu a s 33 body je suverénně nejproduktivnějším českým obráncem.

Pod vyrovnávací trefu Tima Meiera na 1:1 se podepsal Hertl, jemuž v bodování českých hokejistů patří druhé místo. Výhru Red Wings zařídil v 25 sekundě prodloužení Andrew Copp.

Statistika úterních zápasů NHL:

Montreal – Boston 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 30. a 52. Dach – 35. Hall (Pastrňák), 50. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 58. Bergeron (Pastrňák), 60. Pastrňák (Krejčí). Střely na branku: 22:29. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Dach (Montreal).

Tampa Bay – Minnesota 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 30. a 39. Perry, 55. Stamkos, 60. Kučerov – 24. J. Eriksson Ek, 32. Kaprizov. Střely na branku: 39:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Perry, 3. Colton (všichni Tampa Bay).

New Jersey – Vegas 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky: 59. a 64. Hamilton (na druhou Vaněček), 4. Palát – 32. Hutton, 35. W. Karlsson. Střely na branku: 38:30. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 93,3 procenta. Diváci: 16.086. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Vaněček, 3. Palát (všichni New Jersey).

Philadelphia – Los Angeles 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 6. J. van Riemsdyk, 11. Allison, 31. Ristolainen – 10. a 12. Kopitar, 39. Fagemo, 62. Fiala. Střely na branku: 31:38. Diváci: 15.602. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Provorov (Philadelphia).

Pittsburgh – Florida 7:6 v prodl. (3:3, 1:1, 2:2 – 1:0)

Branky: 19. a 65. Letang, 11. Rakell, 12. Heinen, 40. Crosby, 51. D. O’Connor, 55. Malkin – 20. a 58. Verhaeghe, 7. Reinhart, 9. M. Tkachuk, 31. Ekblad, 45. Colin White. Střely na branku: 49:39. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Verhaeghe (Florida).

St. Louis – Buffalo 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Branky: 25. Barbašov, 28. B. Schenn, 41. Kyrou – 1. J. Skinner, 2. Tuch, 10. Power, 22. Tage Thompson, 59. Cozens. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Tuch (oba Buffalo), 3. Faulk (St. Louis).

Nashville – Winnipeg 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 34. Glass, 46. Jeannot – 1. Dubois. Střely na branku: 41:33. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Jeannot, 2. Glass, 3. Saros (všichni Nashville).

Colorado – Washington 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 9. Lehkonen, 23. Cogliano, 36. Newhook – 25. Sheary, 50. Ovečkin. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.131. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. O’Connor, 3. Newhook (všichni Colorado).

Arizona – Anaheim 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky: 51. Hayton, 55. Schmaltz – 25. a 44. Fowler, 18. Vatrano, 24. Terry, 57. Henrique. Střely na branku: 39:43. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Terry (oba Anaheim), 3. Hayton (Arizona).

Detroit – San Jose 3:2 v prodl (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 23. Erne (Hronek), 37. Rasmussen, 61. Copp – 28. Meier (Hertl), 40. Couture. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. Rasmussen (oba Detroit), 3. E. Karlsson (San Jose).

Vancouver – Chicago 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 28. a 36. Kuzmenko, 52. Joshua, 53. Dries, 59. Horvat – 18. P. Kane, 33. Lafferty. Střely na branku: 48:14. Petr Mrázek odchytal za Chicago 58 minut a 9 sekund, inkasoval čtyři góly ze 47 střel a úspěšnost zákroků měl 91,5 procenta. Diváci: 18.988. Hvězdy zápasu: 1. Kuzmenko, 2. Joshua, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver).

3.Colorado4626317144:12655
4.Minnesota4625417145:13454