19. 5. 2024

Palát zazářil gólem, Tampa po vysoké výhře vyrovnala sérii s Torontem!

Zdroj: Freepik

Hokejisté Tampy ve čtvrtém duelu čtvrtfinále přivítali Toronto na domácím ledě a chtěli vyrovnat sérii. Těžký úkol nakonec splnili na jedničku, Maple Leafs totiž rozstříleli sedmi góly a zvítězili 7:3.

K triumfu přispěl i český útočník Ondřej Palát, který v 55. minutě vsítil šestou branku domácího celku. Podobně si vedlo i Los Angeles, jež počtvrté změřilo síly s Edmontonem. Po kanonádě a vítězství 4:0 Kings srovnali sérii na 2:2.

Tampa prohrávala s Torontem 1:2 na zápasy a v domácím prostředí chtěla potěšit fanoušky a srovnat krok. Svěřencům trenéra Coopera se dařilo už od úvodních vteřin.

Přesně po minutě hry se totiž prosadil kapitán Steven Stamkos, který na sebe vzal zodpovědnost a tvrdou ranou takřka od modré čáry překonal Campbella.

V 6. minutě se Lightning navíc radovali znovu. Z předbrankového prostoru po nešťastném odrazu puku od gólmana Toronta skóroval Pierre-Édouard Bellemare.

O chvíli později udeřilo mužstvo z Floridy zásluhou Maroona potřetí. Ale ještě nemělo dost. Zkraje třetí třetiny zadělal  Maple Leafs na debakl Colton.

Ve 26. minutě Tampa zakulatila  průběžné skóre na 5:0, když se po krásné přesilovkové akci trefil do odkryté klece ranou z levé strany Corey Perry.

Krátce po startu třetího dějství zapsalo čestný úspěch také Toronto – po skvělé teči se zapsal do střelecké listiny Nylander. V 53. minutě to byli opět hosté, kdo rozvlnil síť protivníkovy svatyně. Přesně tentokrát pálil opět Nylander.

V čase 54:40 však přišla chvíle útočníka Ondřeje Paláta. Toronto to zkusilo v šesti bez brankáře a zkušený Čech poslal kotouč ze středního pásma až do prázdné klece.

Toronto to ještě nechtělo vzdát a znovu snížilo, definitivní hřebíček do rakve mu ale zasadil v 58. minutě Colton, jenž zpečetil skóre. Tampa tak vyhrála 7:3.

Vítězství zaznamenalo také Los Angeles, které proti Edmontonu rovněž srovnalo sérii. A i Kings si pořádně zastříleli. Oilers totiž přejeli 4:0.

NHL – 1. kolo play off:
Východní konference – 4. zápasy:
Tampa Bay – Toronto 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)
Branky: 24. a 58. Colton, 1. Stamkos, 6. Bellemare, 8. Maroon, 26. Perry, 55. Palát – 43. a 53. Nylander, 56. Muzzin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Hagel, 3. Maroon (všichni Tampa Bay). Stav série: 2:2.
Boston – Carolina 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 41. a 60. Marchand, 17. Bergeron (Pastrňák), 39. DeBrusk, 46. Pastrňák – 15. Pesce, 21. Staal. Střely na branku: 28:26. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. DeBrusk (všichni Boston). Stav série: 2:2.
Západní konference – 4. zápasy:
St. Louis – Minnesota 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 5. a 32. Kyrou, 31. a 59. Perron, 59. O’Reilly – 15. Kaprizov, 43. Boldy. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Kyrou, 3. Perron (všichni St. Louis). Stav série: 2:2.
Los Angeles – Edmonton 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 56. a 59. Grundström, 9. Moore, 15. Stecher. Střely na branku: 46:31. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. J. Quick, 2. Moore, 3. Lizotte (všichni Los Angeles). Stav série: 2:2.