Packers jsou venku! O postupu 49ers rozhodl field goal!

San Francisco 49ers postupují po dvou letech do finále konference NFC a mají jistotu, že ho odehrají na hřišti soupeře. Tím bude buď obhájce titulu Tampa Bay Buccaneers, nebo divizní rival Los Angeles Rams.

Aaron Rodgers ani napočtvrté v play-off neporáží San Francisco 49ers, oblíbený tým ze svého mládí, o kterém doufal, že ho draftuje. Přitom se dlouho zdálo, že obrana Packers přes neschopnost vlastního útoku dotáhne zápas do vítězného konce, protože soupeře k ničemu nepustí.

Sice povolila hostům v polovině třetí čtvrtiny jeden krátký 29yardový field goal Robbieho Goulda, ale to bylo na dlouhou dobu zase vše. Když na začátku čtvrté čtvrtiny proměnil 33yardový field goal také domácí Mason Crosby, vedli Packers v nesmírně těžkých podmínkách silného mrazu, sněžení a sílícího větru znovu o 7 bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měli porazit sami.

Navíc dokázali 6 minut před koncem zastavit riskujícího protivníka při čtvrtém downu a měli vše ve svých rukou. Jenže se nedokázali vyhrabat z hloubi vlastního území a naprostý šok přišel při následném puntu. Speciální tým Green Bay nedokázal zastavit Jordana Willise, který zablokoval míč odlétající od kopačky puntera Bojorqueze, poskakující šišku vzal do rukou safety Talaona Hufanga a donesl ho do end zóny, čímž se stal ve své dosud nicotné nováčkovské sezóně slavným.

Bylo vyrovnáno a otřesení domácí se následně v útoku opět na nic nezmohli, čímž dali soupeři šanci na definitivní zvrat. A ten toho využil. S vidinou senzačního úspěchu před sebou předvedl nejlepší drive v zápase, dostal se na dostřel, pohlídal si vzdálenost i čas, nezmatkoval a nesmírně zkušený kicker Robbie Gould s vypršením hrací doby proměnil vítěný 45yardový field goal.

San Francisco 49ers se stali se také čtvrtým celkem od roku 2000, který v play-off vyhrál zápas, aniž by zvládl jediný ofenzivní touchdown. Dva ze tří předchozích v oněch sezónách získaly Lombardiho trofej.

Zdroj: isport.cz

Instagram did not return a 200.