17. 6. 2024

Ostuda českého fotbalu? Jak opilý lajnový sudí pískal ligu v Příbrami!

Zdroj: Depositphotos

Vrávoral, zmateně pobíhal, neudržel se na nohou. Fanoušci se bavili, jenže fotbalová liga měla obří ostudu. Marek Pilný, čtvrtý rozhodčí prvoligového utkání v Příbrami, byl namol opilý.

Poznali to diváci na tribunách i u televizí. Bohužel i sponzoři ligy.

Sotva v květnu roku 2016 začal ligový zápas mezi Příbramí a Slavií, bylo jasné, že se čtvrtým sudím není něco v pořádku.

Skleněné oči, sotva stál na nohou. Po pár minutách spadnul u kamery, z kapsy mu vypadával mikroport, držel v ruce zápis a kopíroval pohyb pomezního rozhodčího. Chvílemi byl přímo před domácí lavičkou, příbramští náhradníci se mohli potrhat smíchy.

„Všichni jste to viděli, já k tomu nemám co říc,“ řekl delegát utkání Pavel Drahoš.

Když spadl na zem, tak ho příbramský funkcionář Roman Rogoz vzal na lavičku a důrazně mu cosi vysvětloval.

„Stydím se za něj, tohle je ostuda,“ řekl bývalý sudí Robert Henn, který v televizním přenosu O2 Sport byl v roli spolukomentátora.

V samotném utkání domácí po půlhodině prohrávali 0:3 a když poté poprvé střídali, tak to místo Pilného řešil pomezní Pavel Vlasjuk a hlavní pořadatel. Pilný byl „uklizený“ pod stříškou na lavičce mezi oběma střídačkami, kde ho hlídal bodyguard.

„Ohrožoval bezpečnost ostatních účastníků zápasu, proto byl zpacifikován a jeho roli převzal hlavní pořadatel,“ řekl mluvčí příbramského klubu Zdeněk Brož. „Jelikož ale klub za rozhodčí nezodpovídá, více se k tomu nechce vyjadřovat.“

Pilný do druhého poločasu už ani nenastoupil.

Fotbalová asociace ho sice následně doživotně vyloučila, trest mu ale následně odpustila a po 3 letech začal Pilný pískat zápasy třetí nejvyšší soutěže.

Jenže ani tam dobrotu nesekal a namočil se do korupčního skandálu Vyšehradu.