21. 5. 2024

Olympique Marseille chce po 44 letech vyloupit oslabené Bordeaux!

Olympique Marseille dnes ve 21:00 nastoupí na hřišti Bordeaux, kde už dlouhých 44 let nevyhrál. Uspěje proti covidem zdecimovanému kádru domácích? Ti žádají o odložení duelu!

Aby Marseille konečně přerušila svou 44 let trvající nevýherní sérii na půdě Bordeaux, měla by navázat na svou dosavadní dobrou formu z venkovních ligových zápasů (5-2-1)

Svěřenci Jorgeho Sampaoliho jsou akutálně v tabulce na třetím místě, mají stejný počet bodů jako druhé Nice, ovšem zápas k dobru. I v případě, kdy své zápasy zvládnou za tři body, ztráta na vedoucí PSG se jeví jako příliš velká.

Bordeaux mezitím doufá, že se ve druhé polovině sezony vzdálí od sestupového pásma. Domácí jsou v současné době na 17. místě, jen o bod před devatenáctým Lorientem, a prohráli tři z posledních šesti zápasů Ligue 1.

Zprávy z Bordeaux

Bordeaux muselo v zápase Coupe de France proti Brestu kvůli COVID nasadit obměněnou a poměrně mladou sestavu a domácí skutečně poslali žádost o odložení tohoto zápasu.

V prohlášení, které Bordeaux vydalo pro fanoušky, se píše: „FC Girondins de Bordeaux zaslal žádost o odložení utkání Bordeaux-Marseille, které se mělo uskutečnit v pátek 7. ledna.

„K dnešnímu dni není 17 hráčů z profesionálního kádru k dispozici pro toto střetnutí z důvodu epidemie Covid-19,“ uvádí klub v jako důvod své žádosti.

Předpokládaná XI Bordeaux: Rouyard; Aggoun, Pembele, Atallah, Louisjean; Elis, Pascal, Depussay, Dilrosun; Hwang, Briand.

Zprávy z Marseille

Marseille měla poměrně velké štěstí, co se týče absencí a zranění, která se vrátila ze zimní přestávky, a tak mohla pro pohárový zápas uprostřed týdne nasadit poměrně silnou sestavu.

Dá se očekávat, že páteční zápas bude stejný, pokud se uskuteční, a že nastoupí Dimitri Payet, Arkadiusz Milik a Duje Caleta-Car. Očekává se však, že Valentin Rongier bude chybět.

Předpokládaná XI Marseille: Lopez; Saliba, Peres, Caleta-Car; Lirola, Kamara, Guendouzi, Gerson; Under, Milik, Payet.

Vzájemné zápasy

15.08.21 – L1 – Marseille vs Bordeaux 2 : 2
14.02.21 – L1 – Bordeaux vs Marseille 0 : 0
17.10.20 – L1 – Marseille vs Bordeaux 3 : 1
02.02.20 – L1 – Bordeaux vs Marseille 0 : 0
08.12.19 – L1 – Marseille vs Bordeaux 3 : 1