O Cháru byl velký zájem, on chtěl zůstat v New Yorku!

Zdroj: Depositphotos

Zdeno Chára má 45 let, je na sklonku kariéry a pravděpodobně se v sezóně 2021/22 s Islanders nedostane do play-off, aby mohl bojovat o Stanley Cup.

Přesto nechtěl Long Island opustit, dokud měl tu možnost. Jeho rozhodnutí bylo pro generálního manažera Lou Lamoriella svaté.

Po uzávěrce přestupů zůstává hráčem New York Islanders. Ve smlouvě sice nemá klauzuli o nevyměnitelnosti, ale Lamoriello mu slíbil, že pokud nebude chtít přestoupit, nikam ho nepošle.

Pokud by byl otevřený výměně, byla by velká šance, že nakonec změní dres. Elliotte Friedman uvedl, že o služby slovenského veterána je v lize „velký zájem“.

Přední insider nezmínil žádný konkrétní klub, ale několik dní před uzávěrkou přestupů vyslovil divokou spekulaci, o které se hlasitě diskutovalo v kanadských médiích. Podle něj by Chára mohl Toronto posílit.

Maple Leafs však získali dalšího zkušeného obránce – Marka Giordana ze Seattlu.

Friedman v minulých dnech prozradil další zákulisní zajímavost o Chárovi. Když před dvěma lety podepsal smlouvu s Washingtonem Capitals, málem skončil v Detroitu.

Podle reportéra Sportsnetu se o něj vážně zajímal Steve Yzerman. Nakonec však zvítězila touha hrát v týmu, který má reálnou šanci na titul.

Chára v současné době pobírá 750 000 dolarů za zbytek sezóny a dalších 750 000 dolarů získá na výkonnostních prémiích. V říjnu podepsal roční smlouvu s New York Islanders.