22. 5. 2024

Novak Djokovič: 15 faktů, které jste nevěděli

#8 Rád si připravuje vlastní jídlo

Určitě vás překvapí, že Novak Djokovič si rád připravuje vlastní jídlo. Novak Djokovič velmi dbá na svůj jídelníček.

#9 Vydal autobiografii

Novak Djokovič vydal vlastní autobiografii. Která nese název „Serve to win“. V této knize vypráví o svých začátcích a o svých bojích. V knize jsou také informace o jeho tréninku a fitness návycích.

#10 Věčný soupeř

Rafael Nadal a Novak Djokovič jsou nejlepšími tenisty na světě.

Tenisové zápasy mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem jsou poměrně napínavé. Rafael Nadal byl po celou dobu tenisové kariéry Novaka Djokoviče jeho stálým soupeřem.

#11 Zranění lokte ho vyřadilo ze hry na více než 6 měsíců.

V roce 2017 musel Novak Djokovič zůstat mimo tenis kvůli zranění lokte.

Novak Djokovič musel ve čtvrtfinále wimbledonského turnaje v roce 2017 odstoupit kvůli zranění. A trvalo dlouho, než se z tohoto zranění zotavil. Djokovič se ze zranění zotavil a vynechal tenisový turnaj US Open.

#12 Velký návrat

Novak Djokovič se v roce 2018 ohromně vrátil poté, co byl ve čtvrtfinále wimbledonského turnaje v roce 2017 vyřazen kvůli zranění. Po zotavení ze zranění vyhrál 45 z 52 odehraných zápasů. A získal také 4 tituly. A během této doby také získal celkem 10 milionů dolarů na prize money.

#13 Imitátor kolegů

Novak Djokovič je považován za velmi zábavného tenistu. Rád napodobuje své spoluhráče. Diváci si oblíbili napodobování jeho soupeře Rafaela Nadala a tenistky Marie Šarapovové.

#14 Dobré srdce

Novak Djokovič je vynikající tenista a zároveň skvělý člověk. Novak Djokovič provozuje také vlastní charitativní nadaci. Její název je „Nadace Novaka Djokoviče“.

Tato nadace pomáhá chudým dětem ve vzdělání a zdraví. Tato nadace je v současné době velmi aktivní v Srbsku. Novak Djokovič je v současné době také velvyslancem UNICEF v Srbsku.

#15 Sportem k míru

Novak Djokovič vede prostřednictvím sportu kampaň za mír ve světě. Novak Djokovič je součástí skupiny „Šampioni pro mír“.

Tyto skupiny propagují mír ve světě především prostřednictvím sportu. Hlavním cílem této skupiny je poskytnout lepší život dětem ve válkou zmítaných zemích.