23. 4. 2024

Nová sportovní televize? Tohle na českém trhu chybělo! Vše co musíte vědět o Sporty TV

Tisková konference ke spuštění Sporty TV: šéfredaktor Jiří Kalemba

Nový sportovní kanál Sporty TV přináší svěží vítr do českého mediálního prostředí. Slavnostní začátek vysílání proběhne 1. března 2024. Svým divákům slibuje pestrou paletu sportovních událostí, ale i unikátní edukativní obsah vlastní tvorby.

Jedním z hlavních cílů je podpora českého sportu. Oproti tradičním sportovním stanicím se zaměřuje na domácí ligové soutěže. Důraz se klade i na ženský a mládežnický sport, který často nedostává dostatečnou pozornost.

Jan Smíšek, výkonný ředitel společnosti Perinvest Group, který je vlastníkem kanálu, zdůraznil, že jejich snahou není konkurovat velkým stanicím. Jeho tým chce popularizovat sportovní odvětví, která nedostávají na televizních obrazovkách dostatečný prostor.

„Ne všechny sporty mají v televizi pokrytí, jaké si myslíme, že by si zasloužily. Ženský sport, mládežnický sport, ale i některé soutěže páteřních sportů,“ uvedl.

Tisková konference ke spuštění Sporty TV: výkonný ředitel Jan Smíšek

Cílem bude získat do roku a půl podíl na televizním trhu v rámci 0,3 %. Právě takové číslo by mělo zaručit funkčnost celého kolosu. Žádné hrazení poplatků. Sporty TV bude k dispozici zdarma.

Velkou část nákladu má pokrývat právě reklama. Jak řekl výkonný ředitel: „Jsme klasická komerční televize, ačkoliv se bereme jako free-to-air.“

Jedná se o první velkou zkušenost Perinvest Group, proto ve většině případů pomáhají další firmy působící v Česku. Ať už šlo o produkci, kterou má na starosti společnost Livebox nebo odbavování, které spadá pod Sat Plus. S náročnými podmínkami si vedení dokázalo poradit. Kromě toho můžeme v blízké době taktéž očekávat HbbTV platformu.

Co bude nabídnuto divákům?

V programu nového sportovního kanálu se dostane na živé přenosy českých soutěží, ale své slovo si vezmou i mezinárodní události. Český fanoušek bude moct sledovat italskou basketbalovou ligu, cyklistický závod Tour de Pologne nebo atletický halový mítink v Madridu.

Vedle sportovních přenosů chce kanál nabídnout také různorodý edukativní obsah pro široké publikum. Jedním z hlavních taháků bude pořad „Sám sobě koučem“ s mentálním koučem Marianem Jelínkem. Ten bude zaměřen na rozvoj osobnosti a mentální stránku výkonnosti.

Další pořady jako „Sport bez obalu“ s fyzioterapeutem Michalem Novotným nebo „Zdravě na talíři“ s kuchařkou Petrou Kamencovou se budou věnovat zdraví, fyzické přípravě a správné výživě.

Tisková konference ke spuštění Sporty TV: zleva mentální kouč Marián Jelínek, fyzioterapeut Michal Novotný a šéfredaktor Jiří Kalemba

Nová éra sportovního vysílání?

V prvním vysílacím týdnu se diváci mohou těšit na širokou škálu akcí. K dispozice bude volejbalová extraligy žen, utkání hvězd 2. hokejové ligy nebo osmifinále mužského florbalu. Jedná se o velmi rozmanitý obsah, který zároveň plní prázdné místo na trhu.

„Jednou z hlavních myšlenek televize je také edukovat. V dnešní době naprosto postrádáme širokou platformu, která by přilákala mládež zpátky ke sportování a dokázala jim nejen vysvětlit o čem konkrétní sport je, ale hlouběji se zamyslet nad systémem tréninku ve všech jeho aspektech.“ uvedla Eva Dekařová, programová ředitelka Sporty TV.

„Do budoucna máme připraveno spoustu formátů, abychom víceméně oslovili i mladší segment publika. To znamená, že budeme dávat do vysílání různé síťové formáty. Věřím, že právě i díky tomu se dá šířit dobré jméno.“ řekl šéfredaktor Jiří Kalemba.

Nový projekt má za cíl nejen nabídnout kvalitní televizní přenosy, ale také se stát dobrým partnerem českého sportu. Kalemba chce značku postavit na silných sportovních komunitách a díky tomu v budoucnosti získat práva na významnější sportovní zápasy.