26. 4. 2024

Nosek a Zacha skórovali při výhře Bostonu, Dostál předčil Mrázka!

Zdroj: Depositphotos

Útočník Pavel Zacha po nahrávce Davida Pastrňáka rozhodl v NHL o výhře hokejistů Bostonu 3:2 nad Edmontonem.

První branku Bruins vstřelil Tomáš Nosek. Souboj českých brankářů v duelu mezi Anaheimem a Chicagem dopadl lépe pro Lukáše Dostála, jenž 24 zásahy pomohl Ducks k výhře 4:2.

Petr Mrázek obdržel čtyři góly a po třech výhrách nepomohl Chicagu ani k bodu.

Edmonton na vlastním ledě začal zostra a ve třetí minutě se zásluhou Connora McDavida dostal do vedení. Boston odpověděl hned po buly.

Z dobrého napadání těžil Nosek, jenž z hranice brankoviště vyrovnal na 1:1. Bruins byli střelecky aktivnější a ještě v první třetině díky Nicku Folignovi otočili vývoj zápasu na svou stranu.

Na 2:2 srovnal svým druhým gólem v zápase McDavid, 30 sekund před koncem druhé části ale zafungovala česká spolupráce a Zacha rozhodl o sedmé výhře Bostonu v řadě. Brněnský rodák vstřelil 14. gól v sezoně a zaznamenal 40. bod. Asistující Pastrňák bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a s 80 body je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem NHL.

Suverénním lídrem bodování zůstává McDavid, jenž se díky dvěma trefám poprvé v kariéře přehoupl přes padesátigólovou hranici. Jako první hráč od sezony 1995/96 to dokázal již v únoru a mezi aktivními hokejisty se stal rekordmanem. „Na ledě je naprosto dominantní. Je bezkonkurenčně nejlepším hráčem ligy. Občas je těžké uvěřit tomu, co předvádí,“ smekl před kapitánem svého mužstva trenér Jay Woodcroft.

První body po výměně z Washingtonu si v bostonském dresu připsal Dmitrij Orlov, jenž připravil dvě branky Bruins. „Předvedli jsme skvělý týmový výkon. Hrálo se v tempu, jako by to bylo play off, o to víc nás těší, že jsme dokázali přidat další výhru,“ řekl bek, který se z Washingtonu stěhoval po jedenácti sezonách.

Góly Bruins si mezi sebe rozdělily druhý, třetí a čtvrtý útok. Nejlepší tým NHL tak opět potvrdil, že dokáže vítězit i bez přispění elitní formace. „Není to jen záležitost dnešního zápasu, šířka a kvalita našeho týmu je nadstandardní,“ uvedl trenér Jim Montgomery. „Máme sedm výborných beků a čtyři opravdu dobré útočné formace. Ve hře pět na pět dokážeme být dominantní,“ dodal.

Dostál se v brance Anaheimu dočkal první výhry od poloviny prosince. V osmém zápase, do kterého v tomto ročníku nastoupil jako týmová jednička, se radoval potřetí a Anaheim díky jeho 24 zásahům vyhrál třetí zápas za sebou. Na chvostu tabulky Západní konference se Ducks bodově dotáhli na Chicago, kvůli horšímu skóre ale zůstávají poslední.

Ottawa otočila zápas s Detroitem a po výhře 6:2 se v tabulce Východní konference přiblížila Red Wings na rozdíl dvou bodů. Hokejisté Detroitu v zápase dvakrát vedli, druhá polovina utkání jim ale vůbec nevyšla a prohráli podruhé za sebou.

Ve 25. minutě David Perron po asistenci Filipa Hronka poslal Detroit do vedení 2:1, poté se ale pětkrát prosadili domácí hokejisté a došli si pro třetí výhru z posledních pěti zápasů. Hronek získal 38. bod v sezoně a vyrovnal svůj rekordní bodový zisk z minulého ročníku.

Zaváhaly první dva týmy Západní konference. Vegas podlehlo Coloradu 0:3 a Dallas v prodloužení nestačil na Vancouver. Hokejisté Stars se díky bodu za prohru 4:5 alespoň přiblížili vedoucím Golden Knights na rozdíl jediného bodu.

Výsledky NHL

Dallas – Vancouver 4:5 v prodl. (1:3, 2:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 9. Jamie Benn, 25. Dadonov, 38. Hintz, 44. Lundkvist – 4. a 32. Beauvillier, 9. Dries, 16. Podkolzin, 61. Kuzmenko. Střely na branku: 38:21. Diváci: 17.876. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Beauvillier, 3. Kuzmenko (oba Vancouver).

Anaheim – Chicago 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 14. Lundeström, 20. Silfverberg, 40. Max Jones, 49. Terry – 6. T. Johnson, 34. Athanasiou. Střely na branku: 33:26. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta. Petr Mrázek za Chicago odchytal 58 minut a 34 sekund, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zákroků měl 87,9 procenta. Diváci: 14.462. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Terry, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Colorado – Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. a 37. Rantanen, 57. MacKinnon. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Georgijev, 3. J. T. Compher (všichni Colorado).

Edmonton – Boston 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 3. a 33. McDavid – 3. Nosek, 16. N. Foligno, 40. Zacha (Pastrňák). Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Zacha, 3. Orlov (oba Boston).

Ottawa – Detroit 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)

Branky: 24. Sanderson, 33. Batherson, 35. Giroux, 38. B. Tkachuk, 41. Chabot, 55. Stützle – 12. Bertuzzi, 26. Perron (Hronek). Střely na branku: 42:24. Diváci: 16.214. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Chabot, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

2.Colorado5834519185:15773
3.Minnesota6033621175:16672