NHL se nevzdává myšlenek na obnovení Světového poháru! Jaké jsou plány?

NHL a hráčská asociace NHLPA plánují uspořádat Světový pohár v hokeji v roce 2024. NHL by si pro něj měla vyhradit 17 dní v únoru.

Turnaje by se zúčastnilo nejméně osm týmů, mluví se však o deseti. Hry se budou hrát v Severní Americe i v Evropě.

První fáze turnaje se odehraje v Evropě i v Severní Americe. Semifinále a finále by organizátoři rádi přesunuli do jiného severoamerického města. Rádi by se dostali do více tradičních hokejových měst.

V rámci příprav chtějí sestavit seznam potenciálních měst.

Zástupci NHL jsou nyní v Evropě, kde s hráči absolvují cestu za médii. V Paříži se také setkali s prezidentem IIHF Lucem Tardiffem.

“Jedeme na plné obrátky, což znamená, že pokračujeme v pravidelných schůzkách,” řekl zástupce komisaře NHL Bill Daly, podle něhož zatím nejsou ve svých plánech pozadu.

Turnaj by měl trvat 15 dní, přičemž před a po něm by byl jeden den volna kvůli cestování.

Daly uvedl, že se také diskutuje o přidání dvou týmů, aby se soutěže zúčastnilo celkem deset týmů, což by umožnilo kvalifikační kolo, z něhož by vzešlo osm nejlepších týmů. Tato možnost by zvýšila pravděpodobnost účasti slovenského týmu.

Zatím není jasné, jak by to bylo s ruským týmem. NHL nadále pozastavuje veškeré obchodní styky s touto zemí a souhlasí s rozhodnutím IIHF, která Rusům zakázala účast ve všech mezinárodních soutěžích.

Světový pohár se v Torontu hrál naposledy v roce 2016. Slováci soutěžili ve stříbrném “Týmu Evropy”. Předtím se turnaj konal v letech 1996 a 2004.

Instagram did not return a 200.