25. 5. 2024

NHL odložila další zápasy! Kluby dostaly vítanou možnost…

Kvůli sílící pandemii koronaviru odložilo vedení NHL další tři duely. V úterý se nebude hrát utkání mezi Chicago – Columbus, ve středu nenastoupí Pittsburgh v Torontu ani Ottawa proti Bostonu.

Prestižní zámořská liga už musela přesunout termíny 67 duelů a stejně jako v minulé sezoně dočasně umožnila týmům rozšířit třiadvacetičlenný kádr o dalších maximálně šest hráčů.

K oživení myšlenky takzvaných „taxi squads“ se NHL rozhodla po nedělní dohodě s hráčskou asociací NHLPA. Pokud někteří hokejisté nemohou nastoupit kvůli opatřením proti šíření covidu-19, mají trenéři rychle k dispozici náhradu. Skupina hráčů z nižších lig s týmem trénuje, cestuje na zápasy a podrobuje se také pravidelnému testování. Nové pravidlo má platit minimálně do začátku února.

Komisař NHL Garry Battman

NHL se hrála naposledy v úterý. Od středy vedení soutěže vyhlásilo kvůli nepříznivé epidemické situaci v týmech prodlouženou vánoční přestávku. Hrát se nebude ani dnes, kdy mělo být na programu 14 zápasů, v úterý by se liga měla znovu rozjet třemi duely.

Mezitím ohlásily další potíže s koronavirem Dallas, New York Islanders a Buffalo, kde se vedle dvou hráčů nakazil i hlavní trenér Don Granato.

Kvůli množství odložených duelů zatrhla NHL start svých hráčů na únorových olympijských hrách v Pekingu. V době jejich konání hodlá zápasové manko dohnat.