25. 5. 2024

N’Golo Kanté? 10 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli!

Jen vzácně potkáte fanouška, který by neměl Kantého rád. Sympatický francouzský záložník si obdiv fotbalového publika vysloužil neuvěřitelnou bojovností a týmovou obětavostí.

Je mistrem světa, vítězem Premier League a má za sebou zajímavý životní příběh. Znáte ho?

#1 Africké kořeny

N’Golo Kanté se narodil v roce 1991 v Paříži a od narození má tak francouzský pas. Jeho rodiče však pocházejí z afrického státu Mali, odkud v roce 1980 utekli.

#2 Brzká ztráta otce

Kantého Otec zemřel, když balo malému fotbalistovi teprve 11 let. Pro početnou rodinu (Kanté má tři sourozence) to byla velká rána.

#3 Uklízeč odpadků

Kantého rodina byla vždy velmi chudá a po předčasné smrti otce, hlavního živitele rodiny, byla ekonomická situace ještě horší. Malý N’Golo tedy musel začít něco vydělávat. Jak?

Jako brigádník chodil po Paříži a sbíral odpadky. O deset let později se stal s Francií mistrem světa a po ulicích Paříže jezdil jako uznávaný šampion

#4 Poslušný dříč

Kanté byl vždy známý tím, že neváhal do puntíku plnit všechny pokyny trenéra.

Co mu řekl, to udělal.

Koluje taková historka, že jednou, ještě v žácích, ho jeden trenér z žertu vyzval, aby se během prázdnin naučil padesát nožiček pravou i levou nohou a celé to dokončil padesáti hlavičkami.

Kanté se po prázdninách vrátil a trenérovi to ukázal. Trenér byl zaskočen a prý už nikdy Kantému žádný úkol pro jistotu nedal.

#5 Vyhlášené akademie? Ale kdeže!

Většina fotbalových hvězd, které září na trávnících Premier League jsou produktem některé z nabláškaných fotbalových akademiích. N’Golo Kanté není ten případ. Kde se vzal?

První profesionální minuty ve druhé francouzské lize okusil v dresu US Boulogne. V žádané zboží se však vypracoval až v dres AS Caen, se kterým v roce 2014 vybojoval postup do Ligue 1.

Hned ve své první sezoně v nejvyšší francouzské soutěži nadchl svými statistikami, když byl nejlepší v počtu obranných zákroků i v počtu zachycených přihrávek.

⬇ A těch pět dalších? ⬇