17. 6. 2024

Ngannou: Boj s Jonesem? Už tomu nevěřím!

Jon Jones, bývalý dlouholetý šampion UFC v polotěžké váze, nedávno odhalil svůj záměr vrátit se do oktagonu buď v dubnu, nebo v červenci. Jeho cílem je vítěz nadcházejícího sjednocovacího zápasu o titul šampiona těžké váhy mezi Ngannouem a Crylem Ganem, který se uskuteční 22. ledna v kalifornském Anaheimu jako hlavní zápas UFC 270.

„Chtěl bych zápasit někdy v dubnu, možná v Madison Square Garden, nebo v úplně opačném termínu, možná v červenci na International Fight Week,“ řekl Jones.

„To jsou dva termíny, které tak trochu vyhlížím. Myslím, že to bude záležet na tom, kdo vyhraje v lednu mezi Francisem Ngannouem a Crylem Ganem, a od toho se odvíjí naše rozhodnutí.“

Od chvíle, kdy Jones oznámil, že přechází do těžké váhy, uplynul více než rok. Dlouho se předpokládalo, že svůj debut v této divizi uskuteční tím, že vyzve Ngannoua na souboj o pás, ale pak se jeho jednání s UFC rozpadla a organizace uskutečnila prozatímní zápas o titul, v němž Gane v srpnu na UFC 265 porazil Derricka Lewise.

Jones je navíc stále na vážkách kvůli právním problémům, protože byl v září po ceremoniálu v Síni slávy UFC zatčen za přestupek ublížení na zdraví v souvislosti s domácím násilím a trestný čin ublížení na zdraví a manipulace s vozidlem. Případ v současné době probíhá a není známo, jak by mohl ovlivnit Jonesovu dostupnost k zápasům.

Ngannou řekl, že už má dost toho, jak ho dráždí Jonesův zápas, a že to dospělo do fáze, kdy mu to začalo být lhostejné.

„Osobně mě to už nezajímá,“ řekl Ngannou pro MMA Junkie. „O Jonu Jonesovi se hodně mluví. Říká spoustu věcí, přesto jsme stále tady. Po zápase se Stipem (Miocicem) jsem ani nečekal, že budu bojovat s někým jiným než s Jonem Jonesem, ale jsem tady. Je to skoro 10 měsíců, budu bojovat s Cirylem Ganem, který v tu chvíli vůbec nebyl v kurzu.“

Ngannou by se s Jonesem rád utkal, kdyby se vše sešlo správně, ale historie ukázala, že dostat „Bonese“ do klece není snadné. Jones nezápasil od února 2020 a neexistuje žádná záruka, že jeho časový plán návratu v roce 2022 vůbec obstojí.

Z tohoto důvodu Ngannou řekl, že o tom nebude více přemýšlet, dokud mu nebude předloženo něco reálného, jako je dohoda o zápase. A samozřejmě musí na UFC 270 porazit i Ganea.

„Co Jon Jones říká a co Jon Jones dělá, jsou dvě různé věci a já na to nemůžu sázet,“ řekl Ngannou. „Nemůžu na to vsadit. Prostě dělám to, co budu dělat, a nevíme, co nás čeká v budoucnosti. Už to není něco, čemu bych šel naproti.“