17. 6. 2024

Neymar musí na operaci s kotníkem a sezona pro něho skončila!

Zdroj: Depositphotos

Brazilský fotbalista Neymar musí se zraněným kotníkem na operaci.

Zákroku se podle vyjádření francouzského klubu Paris St. Germain podrobí v nejbližších dnech na klinice v Dauhá a poté bude mimo hru tři až čtyři měsíce. To pro něho prakticky znamená konec sezony.

Reprezentační útočník utrpěl zranění pravého kotníku, s nímž má v posledních letech opakovaně problémy, 19. února v utkání francouzské ligy proti Lille.

„Lékařský tým PSG doporučil operaci vazů, aby se snížilo riziko dalšího opakování problému,“ uvedli v prohlášení zástupci lídra soutěže.

Jedenatřicetiletý Neymar, jenž měl potíže s kotníkem i na mistrovství světa v Kataru, v této sezoně zaznamenal 18 gólů a 17 asistencí ve 29 soutěžních zápasech.

Na šampionátu si na konci listopadu přivodil zranění v prvním zápase proti Srbsku a ve skupině už nenastoupil.

Poté pomohl porazit Koreu, ale vyřazení od Chorvatska ve čtvrtfinále už neodvrátil. „Vrátím se silnější,“ napsal dnes na instagram Neymar, jenž v Dauhá vstřelil Chorvatsku 77. gól v reprezentaci a vyrovnal rekord legendy Pelého.

Od chvíle, kdy v létě 2017 přestoupil do Paříže za rekordních 222 milionů eur z Barcelony, přišel v PSG o řadu důležitých zápasů.

Na vině byly problémy s nohou, třísly, žebrem a dlouhodobě s kotníkem. Podle agentury AFP odehrál ve francouzské lize jen 49 procent utkání.

Pařížský klub tak nyní bude spoléhat z hvězdné ofenzivní trojice už jen na Lionela Messiho a Kyliana Mbappého.