30. 4. 2024

Nets usilují o vítězství proti trápícím se Thunder

Pokud Kevin Durant nedostane volno, aby si odpočinul, bude útočník Nets ve čtvrtek večer, kdy Brooklyn hostí Oklahoma City Thunder, usilovat o svůj rekordní 13. zápas v řadě s nejméně 25 body.

Zprávy z Brooklynu

Nets, kteří ve středu porazili hostující Chicago Bulls 138:112, se pokusí poprvé v této sezóně dokončit sérii zápasů v řadě. Každou z předchozích šesti dvojic rozdělili.

Durant nastřílel alespoň 25 bodů ve 29 z 35 zápasů této sezóny. Méně než 25 bodů nenastřílel od 7. prosince, kdy skončil s 24 body při výhře v Dallasu. Ve středu Durant nastřílel 27 bodů za 30:02 – jeho třetí nejnižší počet odehraných minut v sezóně.

Durant odehrál pouze první tři čtvrtiny kvůli tomu, jak Nets dosáhli prvního vítězství nad týmem z první čtyřky obou konferencí. Po vyrovnaném prvním poločase Nets ve třetí čtvrtině přestříleli Bulls 39:19.

„Bylo dobré být na lavičce a povzbuzovat kluky, když vyhráváte zápas,“ řekl Durant. „Bylo to pro nás těžkých pět, šest zápasů.“

Durant měl spoustu pomoci v noci, kdy Nets stříleli 56,3 procenta a rozdali 35 asistencí, což je sezónní maximum. James Harden si připsal 25 bodů a 16 asistencí poté, co v pondělí kvůli zranění kolena vynechal utkání Brooklynu v Portlandu (114:108). Patty Mills přidal 21 bodů a nováček Day’Ron Sharpe si připsal 20 bodů.

„Myslím, že věcí číslo jedna byl týmový duch,“ řekl trenér Brooklynu Steve Nash. „Od začátku jsme se věnovali všem věcem. Přišli jsme připraveni hrát, soupeřit a vzájemně se podporovat a z celé skupiny byla cítit energie.“

Po čtvrtečním příjezdu domů v ranních hodinách Nets vědí, že se budou muset obejít bez Kyrieho Irvinga, protože neočkovaný obránce nemůže kvůli nařízení očkování v New Yorku hrát domácí zápasy. Na otázku, zda bude Durant proti Thunder hrát, Nash odpověděl: „Uvidíme.“ Ať už však nastoupí kdokoli, Nets doufají, že začnou zlepšovat svou chodeckou domácí bilanci.

Zatímco mimo Brooklyn mají Nets bilanci 15-4, doma jsou na tom 11-10. Potřebovali šťastný odraz při střele nováčka Cama Thomase v prodloužení, aby v neděli porazili San Antonio Spurs a ukončili pětizápasovou sérii proher na domácím hřišti.

Zprávy z Oklahomy

Thunder, kteří táhnou sérii pěti porážek, předvádějí jeden z nejlepších útočných výkonů v sezoně. Při úterní prohře ve Washingtonu (122:118) Oklahoma City nastřílela druhý nejvyšší počet bodů v sezoně a její úspěšnost střelby byla 48 %, což je třetí nejlepší výsledek sezony.

Oklahoma City však dovolila Wizards střílet 54 procent z pole a zároveň jim darovala 64 bodů v oslabení.

„Myslím, že v ofenzivě jsme dnes udělali velký pokrok,“ řekl trenér Thunder Mark Daigneault. „Myslím, že jsme je opravdu dobře napadali. V obraně jsme nebyli tak ostří, jak jsme měli. Myslím, že jsme měli problém omezit jejich průniky. Prostě jsme je nedonutili hrát dostatečně, a proto dali 122 bodů.“

Shai Gilgeous-Alexander v úterý nastřílel 32 bodů poté, co v předchozích třech zápasech střílel 27,5 procenta (11 ze 40). Nováček Josh Giddey, který přidal 18 bodů, zaznamenal dvouciferný počet bodů v pěti zápasech v řadě.