28. 3. 2024

Nečas zařídil v prodloužení výhru Caroliny, Chytil dvakrát skóroval!

Martin Nečas rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře hokejistů Caroliny 3:2 v Dallasu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Čtyřiadvacetiletý útočník si vylepšil bilanci v sezoně na 19 branek a 23 přihrávek a překonal osobní bodový rekord (14+27).

V Dallasu otevřel skóre Sebastian Aho z úniku v oslabení, ale domácí ještě v úvodní třetině otočili brankami Wyatta Johnstona a Jasona Robertsona.

Na začátku prostřední části vyrovnal Brent Burns a další změna stavu nastala až v prodloužení.

Nečas zasekl na levé straně, vybruslil si mezi kruhy a střelou zápěstím pod horní tyč zajistil Carolině bonusový bod.

„Viděl jsem tam trochu volného prostoru, tak jsem si do toho místa najel a zkusil vystřelit pod hokejkou (obránce Dallasu Esy Lindella). Měl jsem štěstí, že puk prošel,“ popsal akci Nečas, který rozhodl gólem v prodloužení i první vzájemný zápas v sezoně.

„Krásná akce Nečiho nám vyhrála zápas. Ale líbilo se mi, jak jsme hráli celé utkání, zejména první dvě třetiny byly skvělé,“ doplnil kouč Caroliny Rod Brind’Amour.

Jeho svěřenci si připsali třicátou výhru v sezoně a jsou v lize druzí za Bostonem. Dallas s Radkem Faksou v sestavě vede Západní konferenci.

„Hrají velmi dobře a mají spoustu mimořádných hráčů. Vyznávají i podobný styl jako my, je to s nimi těžké,“ řekl Nečas.

„Na začátku jsme měli trochu smůlu na odrazy, ale celý zápas jsme se drželi naší hry a získali jsme cennou výhru,“ konstatoval.

Toronto vedlo od třetí minuty brankou Pontuse Holmberga, ale Rangers ve druhé třetině skóre překlopili.

Chytil vyrovnal střelou přímo z vhazování, poté co puk nerozehrál za sebe, ale poslal jej na branku. Proti českému útočníkovi stál na buly jeho krajan David Kämpf.

„Zaslouží si uznání. Něco takového jsem dlouho neviděl,“ pochválil Chytila útočník Toronta William Nylander.

Brankář Ilja Samsonov, jemuž puk prošel mezi betony, neměl chuť akci rozebírat. „Měl jsem spoustu dobrých momentů. (Chytil) vyhrál loterii,“ řekl.

Český útočník pak upravil na 2:1 z pravé strany střelou bez přípravy, křížným pasem jej uvolnil Kaapo Kakko.

V 56. minutě ale vyrovnal z dorážky Timothy Liljegren a prodloužení ukončil individuální akcí Mitchell Marner.

První zápas Vancouveru pod vedením nového trenéra Ricka Toccheta skončil porážkou 1:6 na ledě Seattlu. Domácí vedli po úvodní třetině 2:0 a v 37. minutě zvýšil Oliver Bjorkstrand druhou trefou v zápase už na 5:0.

„Některé naše hráče dohnaly emoce a události posledních dní (kolem odvolání trenéra Boudreaua) a to bylo špatné,“ konstatoval Tocchet.

„Nesnáším, když musím říci, že tým podal slabý výkon, ale nemůžu jinak. Věděli jsme, jak budou hrát a že mají dobrý tým. Nezačali jsme dobře, vůbec jsme se nezapojovali do soubojů u mantinelu, nedostávali jsme se k odraženým pukům. Ukázaly se staré zlozvyky,“ doplnil.

Columbus zvítězil na ledě Edmontonu 3:2 v prodloužení a přepustil Chicagu pozici nejhoršího týmu NHL. Blue Jackets otočili stav z 1:2, rozhodl Kent Johnson.

Série výher Oilers se zastavila na čísle šest, přičemž lídr produktivity NHL Connor McDavid si připsal jen asistenci a Leon Draisaitl nebodoval.

Ottawa zdolala na svém ledě New York Islanders 2:1. Na obou brankách se podílel Claude Giroux (1+1). Domácím se zranil brankář Cam Talbot, jehož nahradil Anton Forsberg ve 29. minutě za stavu 2:0.

Islanders prohráli pošesté v řadě a podesáté z posledních jedenácti utkání. Od postupové osmičky do play off je ale dělí ve Východní konferenci stále jen pět bodů.

Útočník Kaut se stěhuje z Colorada do San Jose

Hokejový útočník Martin Kaut se v NHL stěhuje z Colorada do San Jose.

Třiadvacetiletý brněnský rodák byl součástí výměny čtyř hráčů, v jejímž rámci posílili Avalanche útočník Matt Nieto a obránce Ryan Merkley.

Do týmu Sharks putoval společně s Kautem obránce Jacob MacDonald.

Kaut v této sezoně stejně jako v minulých letech působil střídavě v hlavním týmu a na farmě.

Za Avalanche v NHL odehrál 27 utkání s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí, dalších 10 duelů absolvoval v mužstvu Colorado Eagles v nižší AHL, kde si připsal osm bodů.

„Martin je bývalý hráč z prvního kola draftu, jenž posílí skupinu našich mladých rozvíjejících se útočníků na úrovni American Hockey League,“ uvedl generální manažer San Jose Mike Grier.

Bývalý mládežnický reprezentant Kaut debutoval v NHL únoru 2020 a celkově si v elitní lize připsal 47 startů a šest bodů za tři branky a tři nahrávky.

V minulém ročníku odehrál za Avalanche jen šest utkání základní části, takže nefiguruje mezi vítězi Stanley Cupu.

NHL:

Ottawa – NY Islanders 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 16. Pinto, 24. Giroux – 37. Nelson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 13.980. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Ottawa), 2. Nelson (NY Islanders), 3. Greig (Ottawa).

Toronto – NY Rangers 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky: 3. Holmberg, 56. Liljegren, 61. Marner – 23. a 27. Chytil. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.114. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Samsonov, 3. Liljegren (všichni Toronto).

Dallas – Carolina 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 11. Johnston, 16. Robertson – 9. Aho, 25. Burns, 62. Nečas. Střely na branku: 21:24. Diváci: 18.237. Hvězdy zápasu: 1. Nečas (Carolina), 2. Robertson (Dallas), 3. Aho (Carolina).

Edmonton – Columbus 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 31. Ryan, 37. Hyman – 13. Jenner, 52. Marčenko, 63. K. Johnson. Střely na branku: 36:27. Diváci: 16.986. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo (Columbus), 2. Ryan (Edmonton), 3. K. Johnson (Columbus).

Seattle – Vancouver 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Branky: 8. a 37. Bjorkstrand, 10. Wennberg, 26. McCann, 28. Tolvanen, 43. Donato – 40. Garland. Střely na branku: 35:20. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. A. Larsson, 3. McCann (všichni Seattle).

3.Colorado4626317144:12655
4.Minnesota4625417145:13454