29. 3. 2024

Neapol smetla Juventus 5:1 a italskou Serii A vede o 10 bodů!

Fotbalisté Neapole rozstříleli ve šlágru 18. kola italské ligy Juventus 5:1 a neúplnou tabulku vedou o 10 bodů před turínským týmem a AC Milán.

Obhájce titulu má k dobru sobotní duel na hřišti nováčka Lecce.

Neapol poslal do vedení po necelé čtvrthodině hry z dorážky Osimhen a „Stará dáma“ v tu chvíli inkasovala první gól po osmi kolech.

Nigerijský útočník v 39. minutě připravil druhou branku pro Kvaraccheliju. Krátce nato snížil argentinský mistr světa Di María.

Tři branky v úvodním dějství ve vzájemném ligovém utkání padly poprvé od dubna 1989.

Domácí ale žádné drama nepřipustili a od 55. do 72. minuty zasadili soupeři tři údery.

Nejprve se prosadil Rrahmani, na něj navázal Osimhen, který si s 12 góly upevnil pozici nejlepšího střelce Serie A. Konečný výsledek stanovil Elmas.

Celek zpod Vesuvu vstřelil Juventusu pět branek v zápase Serie A teprve podruhé v historii soutěže a poprvé od listopadu 1988. Juventus tolikrát inkasoval v jednom duelu italské ligy naposledy v květnu 1993.

Svěřenci trenéra Spallettiho bodovali v 17 z dosavadních 18 utkání v ligové sezoně. Turínský tým prohrál po osmi kolech a kvůli horšímu skóre klesl na třetí místo.

Italská fotbalová liga – 18. kolo:

Neapol – Juventus Turín 5:1 (14. a 65. Osimhen, 39. Kvaracchelija, 55. Rrahmani, 72. Elmas – 42. Di María).