Naštvaný Jankto: Za ztráty si můžeme sami, musíme víc riskovat!

Kdysi neporazitelná pražská Sparta v posledních letech paběrkuje. Na ligový titul čeká už devět let a nic nenasvědčuje tomu, že by dlouhé čekání mělo letos skončit…

Tři ligové výhry v řadě jsou rychle zapomenuty. Letenští fotbalisté během čtyř dnů remizovali 1:1 jak doma s Bohemians, tak venku v Jablonci.

„Dostáváme se do problémů sami,“ láteří reprezentační záložník Jakub Jankto.

Vedli, většinu druhého poločasu hráli proti deseti. Stejně na Střelnici nevyhráli. Pražané během úvodních šesti kol poztráceli už sedm bodů, přitom ještě ani nenarazili na elitní týmy…

„Vedli jsme a pak dostaneme gól, který prostě dostat nemáme. Čtyřicet minut jsme měli utkání pod absolutní kontrolou. Začali jsme výborným presingem, dali jsme rychlý gól. Jablonec tam nic neměl a z odraženého balonu po našem výkopu dostaneme gól,” kroutí Jakub Jankto v rozhovoru pro klubovou televizi.

„Dostáváme se do problémů sami. Není to o Jablonci, nebylo to o Bohemce. Je to jenom o nás. Pokud tyhle chyby budeme opakovat, nebudeme vyhrávat,” uvědomuje si nedávná posila.

Především ničemná pasáž ke konci prvního poločasu Spartu vykolejila.

„Nemyslím si, že to byla úplně pasáž. V zápase jsou ale momenty v první i druhé půli, které se nám nemohou stávat. V druhé jde Jablonec v deseti hráčích sám na bránu. Brejků tam bylo několik. My potom nejsme schopní ve finální části hřiště své akce dohrát včetně mě,” uznává Jankto.

„Každý musíme začít u sebe, co můžeme udělat sami lépe. Nemůžeme koukat na ostatní. Můžeme si za to my. Přestože jsme neprohráli, tak remíza je pro nás určitě málo.”

Když má Sparta dobývat obranu zataženého soupeře, je v koncích.

„Soupeři proti nám všichni nastupují v rozestavení 5-4-1. Když Jablonec dostal červenou, tak to úplně zatáhl. Musíme víc riskovat, být odvážnější jeden na jednoho. Dávat víc centrů, sázet to tam. Prostě riskovat víc,” míní Jankto.

Instagram did not return a 200.