25. 5. 2024

Nagelsmann vypěnil po prohře Bayernu: Poprvé jsem skutečně naštvaný!

Trenéra Juliana Nagelsmanna rozzlobila druhá porážka Bayernu Mnichov v této sezoně nejvyšší německé fotbalové ligy. V Augsburgu, kde obhájce titulu prohrál v pátečním utkání 12. kola 1:2, se Nagelsmann zlobil zejména na to, že jeho svěřenci nedostatečně využívali křídelní prostory.

Domácí měli lepší vstup do utkání a ve 38. minutě vedli již 2:0, když se trefili Mads Pedersen a Andre Hahn. Hosté dokázali do přestávky snížit zásluhou Roberta Lewandowského, ale i přes velký tlak ve druhém poločase se jim vyrovnat nepodařilo.

„V mých očích není vítězství domácího týmu nezasloužené. Zejména v prvním poločase jsme velmi špatně využívali prostor, který jsme měli reálně k dispozici. Bránilo mi hodně přihrávek dozadu a také akce ve středu pole. Na křídlech jsme mohli táhnout akce velmi často, ale neudělali jsme to,“ citoval magazín Kicker hostujícího kouče.

Nagelsmann také kritizoval výkon v obraně, nelíbil se mu způsob, jakým tým bránil inkasované góly. Připomněl tři góly, které jeho tým dostal v Mönchengladbachu, jeden proti Freiburgu a jeden proti Benfice Lisabon v Lize mistrů: „Před dvěma dny jsme o tom mluvili, ale teď jsme udělali znovu stejné chyby.“

Bayern je v čele tabulky o čtyři body před druhým Dortmundem, ale Borussia měla před sebou sobotní zápas se Stuttgartem. Augsburg je na 15. místě s 12 body. „Poprvé jako trenér Bayernu jsem opravdu hodně naštvaný. Musíme dělat věci mnohem lépe než proti Augsburgu. Mám v hlavě recept na to, jak by to mělo v budoucnu fungovat lépe. Zejména musíme hrát delší dobu bez inkasované branky,“ řekl Nagelsmann.

Hned po závěrečném hvizdu přišel trenér Bayernu za rozhodčím Danielem Siebertem a společně se o něčem bavili. Domácí v závěru utkání natahovali čas, ale Nagelsmann prohlásil, že si na rozhodčího nemůže stěžovat. Naopak pogratuloval trenérovi Augsburgu Markusi Weinzierlovi: „Udělali to chytře. Nezbývá mi než domácímu týmu pogratulovat.“

Favoritům chyběl německý záložník Joshua Kimmich, který musel být v karanténě kvůli kontaktu s mužem nakaženým koronavirem. „Nebudu se na to vymlouvat. Vždyť Kimmich se mohl zranit například při předzápasové rozcvičce,“ dodal Nagelsmannn.