Myšlenky na titul? V tom případě musí BVB zabrat ve Frankfurt!

Eintracht Frankfurt usiluje o čtvrté bundesligové vítězství v řadě, když dnes od 18:30 hostí v Deutsche Bank Parku Borussii Dortmund. Ta nutně potřebuje výhru za tři body, pokud chce ještě dýchat mnichovskému Bayernu na záda v boji o titul.

Domácí se nacházejí na šestém místě se ziskem 27 bodů, bod za čtvrtým Bayerem Leverkusen v boji o Ligu mistrů. Dortmund na druhé pozici je nejbližším vyzyvatelem Bayernu Mnichov v boji o titul, ale na první místo ztrácí devět bodů.

Zprávy z Frankfurtu

Od prohry 0:2 na hřišti Bochumi v devátém hracím dni odehrál Eintracht Frankfurt osm bundesligových zápasů, ve kterých si připsal šest výher a jednu porážku.

V německé nejvyšší soutěži má v současné době nejdelší vítěznou sérii. Kromě toho Frankfurt od začátku listopadu nasbíral 18 bodů z 21 možných, čímž se za tu dobu vyrovnal obhájci titulu Bayernu.

Na svém stadionu Frankfurt neprohrál v sedmi předchozích ligových střetech s Dortmundem. Pokud by v tomto duelu vyhrál, ohrozilo by to cestu hostí za titulem.

Domácí nebudou moct spoléhat na gólový příspěvek Dána Jespera Lindströma, který se trefil v posledních třech zápasech.

Předpokládaná XI Frankfurtu: Trapp; Tuta, Hinteregger, N’Dicka; Chandler, Rode, Sow, Kostic; Kamada; Borre, Paciencia.

Zprávy z Borussia Dortmund

Borussii Dortmund vede do dnešního boje muž nejpovolanější. Trenér Marco Rose neprohrál proti Frankfurtu ani jeden střet (4-1-0).

Přestože je Borussia Dortmund nejbližším vyzyvatelem Bayernu, forma rozhodně není na její straně. Žlutočerní vyhráli pouze jeden z posledních čtyř bundesligových zápasů, což zahrnuje dvě porážky.

Hosty trápí především obrana, které se nedaří zejména na hřištích soupeřů. Ta navíc od srpna neudržela venku čisté konto (4-1-6). Současně v 11 posledních venkovních soutěžních zápasech Dortmundu padlo průměrně 3,46 gólu na utkání.

Pokud se chtějí Dortmundští odrazit od poslední porážky 3:2 na hřišti Herthy Berlín, musí se obejít bez Manuela Akanjiho, Mateua Morey Bauzy a Marcela Schmelzera, zatímco Youssoufa Moukoko a Giovanni Reyna jsou nejistí.

Předpokládaná XI Borussie Dortmund: Kobel; Meunier, Pongračič, Hummels, Guerreiro; Bellingham, Dahoud; Brandt, Reus, Hazard; Haaland.

Vzájemné zápasy

14.08.21 – BUN – Dortmund vs Frankfurt 5 : 2
03.04.21 – BUN – Dortmund vs Frankfurt 1 : 2
05.12.20 – BUN – Frankfurt vs Dortmund 1 : 1
14.02.20 – BUN – Dortmund vs Frankfurt 4 : 0
22.09.19 – BUN – Frankfurt vs Dortmund 2 : 2