20. 2. 2024

Možný odchod Donovana Mitchella vyvolává v Utah Jazz poplach

Ztráty narušily stabilitu týmu Utah Jazz. Tým se s bilancí 28-12 pevně drží na třetím místě Západní konference a nehrozí mu, že by mohl přijít o účast v play-off. Vypukla však malá vnitřní bouře.

Po prohrách s Toronto Raptors a Indiana Pacers se v Jazz rozezněly poplašné zvony. Především kvůli zvěstem, které poukazují na odchod jejich hvězdy Donovana Mitchella.

Podle zpráv by Mitchell – kterého si Jazz vybrali v draftu 2017 jako třináctku – mohl tým opustit prostřednictvím výměny nebo jako volný hráč.

Možné destinace Donovana Mitchella

Střílejícího obránce lákají globálnější a silnější kluby v lize. A to je jedna z cen, kterou musí týmy jako Jazz platit: kromě sportovní konkurence jsou města jako Los Angeles, New York, Chicago nebo San Francisco často v hráčových preferencích.

Mitchell se zatím nevyjádřil, ale jeho možný odchod z Jazz není nic nového. Loni se o takové možnosti spekulovalo, když vyšly najevo osobní problémy mezi rozehrávačem a další hvězdou týmu Rudym Gobertem. Ačkoli oba hráči i tým konflikt popřeli, situace nebyla zcela objasněna.

Mezi možnými destinacemi pro Mitchella je i jeden tým, který by mohl v NBA dynamizovat. Je jím Brooklyn Nets, jeden z favoritů na titul. Další alternativou, která by splnila hráčovo „přání“ skončit na jednom z největších trhů v NBA, by byli Knicks z New Yorku.

Hráči zbývají do konce smlouvy ještě tři roky a 11 měsíců. Jeho plat v této sezoně činí více než 28 milionů, který se postupně zvýší na 30 (22-23), 32 (23-24) a 34 (24-25). Pokud tedy Donovan Mitchell chce Utah brzy opustit, musí tak učinit prostřednictvím výměny.

Zatím jde o fámu, která fanoušky Jazz velmi znepokojuje. Trajektorie týmu v play-off bude znamenat, že na konci sezony se bude opět mluvit nebo nemluvit o Mitchellovi a jeho možném odchodu z týmu.

Zdroj: Marca.com