15. 6. 2024

Možné náhrady za Beníteze v Evertonu? Rooney, Lampard…

Nedávná prohra Evertonu v Premier League s Norwichem se ukázala být poslední kapkou pro klub Španěla Rafu po necelých sedmi měsících ve funkci propustil.

Klub z Merseyside prožívá špatnou sérii, když od září vyhrál v Premier League pouze jednou a v současné době se nachází na 15. místě tabulky, pouhých šest bodů nad sestupovým pásmem.

Jako první se jako možný Benítezův nástupce objevilo jméno Wayna Rooneyho, vzhledem k tomu, jak dobrou práci odvádí v Derby County v této sezóně navzdory finančním problémům klubu. Sky Sports uvedl, že Rooney by těžko odmítl svůj klub z dětství, protože v něm jako hráč také dvakrát působil.

Dalším kandidátem je bývalý šéf Chelsea Frank Lampard. Stejně jako Rooney i on začal svou trenérskou kariéru v Derby, než přestoupil do londýnského klubu.

Návrat Martineze?

Řada britských médií také ukazuje na Španěla Roberta Martineze. Současný belgický šéf vedl Everton v letech 2013 až 2016 a na Merseyside vzpomínají rádi, zejména na jeho první dva roky ve funkci.

O Martinezovi dokonce uvažovala Barcelona jako o možné náhradě za Ronalda Koemana, ten však v současné době plánuje v zimě vést Belgii na mistrovství světa.