20. 6. 2024

Moderní tříkolky pro seniory nejsou drahé

Tříkolky pro seniory už dávno nejsou specifickou kategorií. Mnozí si tento výdobytek pochvalují a na cestách je potkáváme stále častěji.

Ať už se jedná o klasické tříkolky pro seniory nebo ty na elektrický pohon, mají své výhody a ani jejich ceny nejsou závratné.

Slušná tříkolka se dá pořídit již od ceny 400 €. Takže o ní můžete uvažovat také jako o zajímavém dárku pro někoho blízkého.

Výhody tříkolek

Asi největší výhodou tříkolek je jejich stabilita. Spousta lidí ve vyšším věku si stěžuje, že mají strach nasednout na kolo, hlavně ze strachu, že neudrží rovnováhu.

Pokud si stabilitu na kole musíte udržovat, tříkolka si ji prakticky udržuje sama. Nabízí tak mnohem větší jistotu.

Senioři jistě ocení i objemné košíky a nosnost tříkolek (zpravidla přes 100 kg). Na pohodlném sedadle a ve stabilní poloze si mohou zajít i na větší nákup.

Tento fakt může mít příznivé účinky také na jejich psychické zdraví. Mnozí si na stará kolena přijdou jako přítěž pro své okolí. Fakt, že jsou schopni udělat si i větší nákup sami jim tyto myšlenky vyvrátí.

Pohyb je důležitý v každém věku. Pro dítě stejně jako pro seniora. Je pravda, že během stárnutí je stále obtížnější provádět různé pohybové aktivity. To však neznamená, že je třeba na ně zcela zanevřít. Šlapat do pedálů tříkolky není až tak namáhavé.

Ani zdaleka to není jen bezcílné šlapání do pedálů. Jak již bylo zmíněno, tyto tříkolky jsou vhodné, pokud chcete jít na nákup. Můžete zajet ik známým na návštěvu, případně se můžete setkat někde v parku s dalšími majiteli tříkolek a dát si menší závod.

Elektrotříkolky

V dnešní době, je už elektrický pohon téměř na všem no a nevyhnuly se mu ani tříkolky. Výše zmíněné výhody tříkolek pro seniory s možností pohonu bez pedálování spojují seniorské elektrické tříkolky.

Umožňují vám buď šlapat do pedálů sami, s pomocí elektrického motoru, případně šlapat vůbec nemusíte.

Většina baterií má výdrž zhruba na 50 km a dobíjet je můžete pouhým připojením do elektrické zásuvky. Stav baterie můžete průběžně sledovat na monitoru připojeném k řidítkům.

Co se týče samotné obsluhy, vše vám vysvětlí dodavatelé při koupi, respektive doručení. Rozhodnete-li se jít si po tříkolku do kamenné prodejny, máte možnost vyzkoušet si ji přímo tam.

Ceny a doručení

Cena je jedním z klíčových faktorů při výběru. Klasické tříkolky seženete od 400 €, elektrické od 1100 €. Ani nabíjení vás nevyjde draze, za elektřinu zaplatíte cca 0,45 € na 100km jízdy.