25. 5. 2024

Mistr ligy vs obhájce trofeje? Simeoneho družinu čeká těžký oříšek!

Španělský mistr Atletico Madrid se dnes večer utká v Saúdské Arábii s obhájcem trofeje Athleticem Bilbao o účast ve finále španělského Superpoháru.

Oba kluby se v Rijádu utkají v semifinále den po střetnutí Realu Madrid s rivalem z Clasica Barcelonou, takže Diego Simeone a Marcelino budou vědět, co je čeká, až se sejdou na stadionu krále Fahda.

Zprávy z Atlética Madrid

Madridskému gigantu se totiž letos nedaří a ten propad oproti mistrovské sezoně je zejména v obraně obrovský. Zatímco kdysi bývala defenziva Atletů chlouba v celé Evropě, letos jenom ve španělsku patří k průměru.

Fotbalisté z Baskicka se dále nemusí obávat francouzského mušketýra Griezmanna. Útočník Atletů si do konce února nezahraje. Mimo hru je taky stoper Stefan Savić.

Předpokládaná XI Atletico Madrid: Oblak; Vrsaljko, Felipe, Hermoso, Lodi; Carrasco, De Paul, Koke, Lemar; Cunha, Felix.

Zprávy z Athletic Bilbaa

Kouč Marcelino si v uplynulých týdnech mohl oddechnout, protože se jeho svěřencům povedlo najít ztracenou formu ze začátku sezony a opět začali vyhrávat. Byť naposledy z toho byla mrzutá remíza s Deportivem Alavés.

Athletic dorazil do Saúdské Arábie bez zraněné dvojice Unai Núñez a Unai Vencedor.

Předpokládaná XI Athleticu Bilbao: Simon; De Marcos, Alvarez, Martinez, Balenziaga; Berenguer, Zarraga, Garica, Muniain; N Williams, I Williams.

Vzájemné zápasy

18.09.21 – LL – Atl. Madrid vs Ath. Bilbao 0 : 0
25.04.21 – LL – Ath. Bilbao vs Atl. Madrid 2 : 1
10.03.21 – LL – Atl. Madrid vs Ath. Bilbao 2 : 1
14.06.20 – LL – Ath. Bilbao vs Atl. Madrid 1 : 1
26.10.19 – LL – Atl. Madrid vs Ath. Bilbao 2 : 0