4. 12. 2022

Míří do Premier League další Slovák? Zájem mají dva kluby!

V krátké době by se v anglické Premier League mohl objevit další slovenský reprezentant. Po Martinu Dúbravkovi a Juraji Kuckovi mohl na jaře okusit britský trávník i záložník Albert Rusnák.

Podle britského deníku Daily Mail je pro možný návrat na „starý kontinent“ i sám Albert Rusnák mladší. Slovenskému reprezentačnímu záložníkovi končí smlouva s americkým týmem Real Salt Lake. Smlouva s klubem mu vyprší na konci prosince a poté se stane volným hráčem.

Přestože v týmu z hlavního města Utahu působí od roku 2017 a v současné době je jeho kapitánem, nic nenasvědčuje tomu, že by v Realu Salt Lake pokračoval i v příští sezoně.

Jak informoval deník Daily Mail, přestože by Alberta Rusnáka viděli rádi ve svém dresu i jiné zámořské celky Major League Soccer, sedmadvacetiletý rodák z Košic touží po návratu do Evropy.

SOUTHAMPTON FC A NEWCASTLE UNITED

Nejvytěžovanější hráč Realu Salt Lake mezitím nemá o nabídky nouzi. Do svých týmů ho lákají dokonce dva celky anglické Premier League. V současné době se o Rusnákovy služby zajímá předposlední Newcastle United s jeho reprezentačním spoluhráčem Martinem Dúbravkou a šestnáctý tým ligy Southampton FC. Oba tyto kluby potřebují posílit své týmy, protože jim reálně hrozí sestup.

Albert Rusnák přišel do Salt Lake City v lednu 2017 z nizozemského Groningenu. Za Royals odehrál celkem 146 zápasů, ve kterých vstřelil 42 gólů a na 29 přihrál. Na britských ostrovech by přitom nebyl poprvé.

V minulosti patřil do akademie Manchesteru City a chvíli hrál i za Oldham Athletic nebo Birmingham City. Albert Rusnák má tedy s anglickým fotbalem bohaté zkušenosti.

Instagram did not return a 200.