21. 2. 2024

Milujete rekreační sporty? Nezapomeňte při svých aktivitách na pojištění

Zdroj: Depositphotos

Vyrážíte na pohodovou vyjížďku po jednoduchých cyklostezkách nebo se chystáte sjíždět horské traily? S každým sportem myslete na správné pojištění.

Čím dobrodružnější a nebezpečnější sportovní aktivita, tím více byste měli své pojištění promyslet a zvolit si vhodný a komplexní produkt.

Větší nebezpečí znamená dražší pojištění

Pokud se chystáte na klidnou dovolenou s tím, že se občas projedete na kole a zaplavete si v bazénu, vystačíte si se základním cestovním pojištěním.

Jestliže jste ovšem zapálenými milovníky cyklokrosu, vysokohorské turistiky nebo plachtění, zvolte si vhodné připojištění. Pro dospělého se denní sazba za příplatkové sporty pohybuje v řádu desetikorun.

Nezapomeňte, že některé sportovní aktivity jsou pojišťovnou řazené do kategorie příplatkových/aktivních sportů nebo dokonce extrémních sportů. Většinou se jedná o sporty, které jsou rizikové. Samozřejmě existují i tak moc rizikové sporty, které nejdou pojistit vůbec.

Spoustu problémů vyřeší pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti stále řada lidí při cestování podceňuje, přitom stačí chvilka a průšvih je na světě. Ke kolizím dochází snadno: srazíte na silnici jiného cyklistu, nevyhnete se včas lyžaři na svahu nebo hodíte míč tak nešťastně, že to někdo jiný odnese pohmožděninou nebo otřesem mozku.

Pojištění majetku se vyplatí i pro cyklisty

Krádež kola z uzamčené garáže či sklepa není nic mimořádného. Pozor je ovšem dobré dávat také na cestách. Šikovní zloději vám během chvilky dokážou vzít i kolo uzamčené u stojanu.

Pro podobné případy nabízí Kooperativa svým klientům k pojištění majetku také pojištění sportovní výbavy FIT. To se vztahuje nejen na kola, ale i na další sportovní vybavení a využít ho mohou všichni členové jedné domácnosti.

Pokud jste nadšený cyklista – tak jako spousta sportovců v ČR – bude se vám na cestách hodit pojištění cykloasistence. Pomůže vám při poruchách, jako je například prasklý řetěz nebo píchlá duše.

Lehké opravy vyřeší technik přímo na místě, kde se právě nacházíte. Pokud to není možné, sjedná pojišťovna odvoz vás i vašeho kola do místa bydliště, ubytování, servisu nebo půjčovny. S případným malým zraněním vás zase odvezou do zdravotnického zařízení.

Toto pojištění je součástí asistenční služby pojištění majetku ve variantě KOMFORT a je zdarma.

Vyplatí se životní pojištění i pro (rekreační) sport?

Rizikové životní pojištění se vyplatí kdykoliv, a to zdaleka nejen kvůli sportu či na cestách. Myslí na riziko nemoci, úrazu, ale také na finanční zajištění vás a vaší rodiny v případě vážného zranění či invalidity.

Kooperativa poskytuje možnost nastavit si životní pojištění podle potřeb každého zákazníka s ohledem na příjmy rodiny nebo životní styl.

K FLEXI rizikovému životnímu pojištění od Kooperativy máte navíc zdarma pojištění všech rizikových sportů.

Děti jsou někdy nezastavitelné

Pokud máte děti, které aktivně sportují, chystají se na letní tábor nebo sportovní kemp, vyplatí se myslet se životkem i na ně.

Výhodou je, že celou rodinu můžete mít pojištěnou v rámci jedné pojistné smlouvy. Životní pojištění také myslí na náklady na případné ošetřování dětí a trvalé následky úrazu.

Myslete na své zdraví

Každý, kdo žije aktivně a hýbe se, dělá hodně pro své zdraví. Ať už jezdíte na kole nebo běháte, myslete ovšem také na své bezpečí a ochranu.

Vyberte si proto správné pojištění podle toho, kam vaše sportovní aktivita patří a za jakých podmínek ji lze pojistit.