27. 5. 2023

Mikýř: 5 faktů, které jste nevěděli !

Martin Mikyska alias Mikýř ve svém pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem V krátkých epizodách popisuje největší fenomény současného českého internetu a dělá to zatraceně dobře: stručně, chytře a s velmi osobitým humorem.

#1 Snowboardista

Mikýř platil svého času za nadějného snowboardistu, když byl členem juniorské reprezentace.

Českou republiku pak dvakrát reprezentoval na dvou Univerziádách (2015,2017) kde vybojoval bronzové medaile ve slopestylu.

#2 Pan inženýr

Mikyska je absolventem fakulty financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 zde získal bakalářský titul a v roce 2021 titul inženýr.

#3 Od sportu k videu

Martin Mikyska se většinu svého života věnoval snowboardingu. Dotáhl to až na několikanásobného mistra ČR. Ale to mu nestačilo. Po 20. narozeninách věděl, že se musí začít zabývat i něčím jiným, a tak se vrhl na videotvorbu.

Jeho prvním projektem byl pořad na YouTube zvaný Mikýřův prkenný přehled, který měl podobný formát jako jeho pozdější pořad Mikýřova úžasná pouť internetem, ale se zaměřením na osoby ze snowboardového odvětví.

#4 Cesta k MALL TV

Mikýřova talentu si všiml Vilém Franěk, marketingový manažer internetové televize MALL.TV, který Mikysku doporučil vedení televize. 

Kromě svého pořadu, Mikýřovy úžasné pouti internetem, přispívá i reportážemi z terénu (internetu) do pořadu Síťoviny.

#5 Nový Kazma?

Někteří lidé ho přirovnávají ke Kazmovi, který také začínal sám před kamerou, Mikýř to tak ale nevidí. „Určité srovnávání v komentářích vnímám, ale nemyslím si, že by byla nějaká velká podobnost mezi mnou a Kazmou. Líbí se mi, když mě lidi srovnávají se Čtvrtníčkem a Českou sodou. To mě hřeje na duši, to je styl, který obdivuju a kam bych chtěl směřovat. Mikýř je takový Petr Čtvrtníček s počítačem,“ říká Martin Mikyska.