25. 9. 2023

Mbappé do Realu Madrid ještě během tohoto léta? Španělský klub poslal do Paříže šílenou nabídku!

Pondělí večer zaplavily mediální prostor ve Francii a Španělsku množící se zprávy o 160 milionů eur vysoké nabídce ze strany Realu Madrid za služby talentovaného útočníka Kyliána Mbappého z Paříže Saint-Germain.

Francouz je dlouhodobě na radaru skautů španělskému klubu, který má o něj obrovský zájem. Dokonce prezident Florentino Pérez je jeho velkým obdivovatelem a nejednou vyslovil přání o Mbappého příchodu do Madridu.

Zdroje ESPN či talkSPORT přišly s informacemi, podle nichž Real nabídl za hvězdného fotbalistu rovných 160 million eur. Zástupci Madridu zároveň požádali o povolení mluvit se samotným hráčem o kontraktu.

Rozhovory má vést samotný prezident Florentino Pérez, který si i přes velkou snahu přivést Mbappého nechce rozzlobit představitele PSG, protože kluby mají mezi sebou dobré vztahy. Mbappé už prý odmítl minimálně šest návrhů nového kontraktu a tento měsíc měl vyjádřit touhu opustit Paříž. Není žádným tajemstvím, že Mbappého velkým snem je hrát v dresu bílého baletu.

Odpověď Pařížanů zatím známa není. Vedení PSG by si Mbappého samozřejmě nejraději udrželo v týmu, a to i po příchodu Lionela Messiho. Na druhé straně příští léto může francouzský reprezentant opustit klub zdarma jako volný hráč. V takovém případě je nabídka 160 milionů eur nepřehlédnutelná částka i pro tak bohatý klub, jakým je Paříž Saint-Germain.

Francouzský deník L’Équipe však píše, že PSG, které v létě přivedlo do ofenzivních řad Lionela Messiho, chce Mbappého udržet i pro tuto sezónu, i kdyby o něj pak mělo přijít na konci příštího června zdarma.

Mbappé přišel do pařížského velkoklubu v roce 2017 z Monaka a po ročním hostování ho PSG odkoupilo za 180 milionů eur. Francouzský mistr světa z roku 2018 si následně připsal v klubu 133 gólů za 174 zápasů a pomohl pařížskému týmu ke třem mistrovským titulům.

V poslední sezoně však PSG získalo jen Francouzský pohár. V Lize mistrů vypadlo v semifinále s Manchesterem City a v domácí lize skončilo druhé, bod za mistrovským Lille.