23. 4. 2024

Marcelo: Rád ukončil kariéru v Realu, ale není to na mně!

Brazilec chce dožít své hráčské dny na milovaném San Bernabeu.

Vzhledem k tomu, že Marcelovi končí 30. června letošního roku smlouva v Realu Madrid, očekává se, že Brazilec dožije své poslední dny jako hráč Los Blancos.

Třiatřicetiletý Marcelo, který v klubu strávil většinu své hráčské kariéry, však sní o tom, že pověsí kopačky na hřebík na Estadio Santiago Bernabeu.

„Jsem klidný,“ odpověděl Marcelo na otázku o své budoucnosti v populárním španělském televizním pořadu „El Hormiguero“. „Tohle je můj klub. Mám představu, že budu hrát, dokud můj syn nevyroste, abych mohl hrát s ním, a chci pokračovat na vysoké úrovni.

„Teď nás čekají důležité zápasy. Jsem kapitánem nejlepšího týmu na světě. Jsem klidný a cítím se chráněný.

Nepřemýšlím příliš dopředu. Všechno jednou končí. Rád bych tady skončil, ale rozhodnutí není na mně.“

Marcelo je v klubu důležitou postavou, i když jeho význam na hřišti v posledních sezonách upadá. Jeho postavení jednoho z kapitánů však pravděpodobně nepřispěje k tomu, aby podepsal novou smlouvu.

„Neexistují žádná privilegia,“ řekl Marcelo. „Jsem hrdý na to, že jsem jedním z kapitánů, ale jsou tu ještě tři další.“

Brazilec přišel do klubu na konci roku 2006 a stále si pamatuje den, kdy podepsal smlouvu s Realem Madrid.

„Přišel jsem se svým agentem, původně proto, abych poznal Valdebebas,“ vzpomínal Marcelo. „Moje věci byly ještě ve Fluminense. Řekl jsem své přítelkyni, že jsem viděl Davida Beckhama.

„Pak mě poslali na Bernabeu a vzali mě do obchodu, abych si koupil oblek na míru…. Nikdy v životě jsem žádný neoblékl.

„Když jsem pak dorazil, byla tam smlouva a já se nerozmýšlel, než jsem ji podepsal. Fabio Capello se mě zeptal, jestli chci zůstat do Vánoc, ale já se trochu bál a vrátil jsem se do Brazílie.“