Marc-André Fleury? Posílí jeden z těchto tří týmů!

V zámoří mají jasno. Marc-André Fleury opustí Chicago Blackhawks ještě před uzávěrkou přestupů. Play-off se pro Hawks rychle vzdaluje a zkušený brankář je mezi ostatními týmy velmi žádaný.

Podle serveru The Hockey Writers se o Fleuryho uchází zejména tři kandidáti. Jmenovitě Edmonton Oilers, Pittsburgh Penguins a Colorado Avalanche.

Oilers se nyní trápí, bota je tlačí zejména na pozici brankáře. Tandem Koskinen-Smith nesplňuje očekávání. Stuart Skinner vypadá dobře, ale se vší úctou, ještě nevyzrál na soupeře pro play-off. Proto se spekuluje o příchodu Fleuryho, který má s play-off bohaté zkušenosti.

Pittsburgh Penguins je v této sezóně fantastický. Tučňáky táhne k úspěchu především Tristan Jarry. Tým z Pensylvánie však Fleuryho nenechá na holičkách. Fleury vyhrál v organizaci Pens dva Stanley Cupy a bylo by rozumné, kdyby se na konci kariéry vrátil domů.

Colorado přišlo v rozšiřovacím draftu o Philippa Grubauera. Prakticky ihned poté získali Darcyho Kuempera, který však svými výkony příliš nezaujal.

Avalanche patří mezi jasné uchazeče o Stanley Cup. Právě proto budou chtít před play-off doplnit svůj kádr. Fleury se stává reálnou alternativou v brankovišti. Společně s Kuemperem by mohli vytvořit velmi silnou kanadskou dvojici v brankovišti Lavin.