Manciniho budoucnost u italské repre? Vyřešeno!

Trenér italské fotbalové reprezentace Roberto Mancini zůstane ve funkci i přes vyřazení svého týmu v semifinále evropského play-off o postup na mistrovství světa, kdy „Azzurri“ senzačně prohráli doma 0:1 s týmem Severní Makedonie.

Podle italských médií dostane trenér úřadujících mistrů Evropy od vedení italské federace (FIGC) důvěru.

Mancini loni v květnu prodloužil smlouvu do roku 2026 a později dovedl Itálii na mistrovství Evropy k prvnímu kontinentálnímu zlatu po 53 letech.

Tým z Apeninského poloostrova skončil v kvalifikaci na mistrovství světa v Kataru „pouze“ druhý za Švýcarskem. Ještě větším překvapením bylo, že Italové nezvládli hned první krok v baráži a podruhé za sebou budou na mistrovství světa chybět.

Prezident FIGC Gabriele Gravina po čtvrtečním kolapsu s outsiderem prohlásil, že Manciniho neodvolá. Podle deníku Corriere dello Sport zůstane Mancini trenérem na 99,9 procenta a neodstoupí.

Předpokládá se, že úterní příprava v Turecku nebude jeho derniérou v národním týmu. Očekává se, že bývalý trenér Lazia Řím, Interu Milán či Manchesteru City potvrdí své setrvání na pondělní předzápasové tiskové konferenci.